March 2015

DIY - noticeboard

31. march 2015 at 13:01 | Ranly |  DIY
Ahojky!
Myslím, že deníčků už musíte mít plné zuby a tak se konečně pouštím do článku s jinou tématikou. Tentokrát je to nástěnka. Je to možná určitě článek o ničem, ale měla jsem ho v plánu už loni, kdy jsem po vysvědčení šla v podpadcích na druhou stranu města - ke konci města (to byl děs), kde jsem koupila barvu, a rozhdola se se svou nástěnkou konečně něco dělat.
Teď už sice nástěnku sama nevedu - nikdy jsem nějak nepřišla na to, co na ni dát abych byla spokojena. Takže jsem ji nakonec sundala. Přesto doufám, že alespoň někomu z váš se článek bude líbit, bude pro vás inspirací.

Protože je článek "delší" pokračování najdete v celém článku :)

March w.II.

28. march 2015 at 20:26 | Ranly |  Diary
Ahojky :) Tak tu mám trošku víc opožděně shrnutí před minulého týdne. Moc se toho nestalo, takže to bude takový velice krátký článek.
Moc vám děkuji za všechny komentáře k videu i za shlédnutí. Moc si toho vážím :)

Pondělí
Zcela upřímně si nepamatuju co jsem v pondělí dělala :D Zřejmě nic zvláštního, možná práce, nebo prostě Viki a pak jen učení. Večer nejspíš Power.

Úterý
Ani úterý není nijak slavný. Byla jsem ve škole, viděla se s vikim a opět se učila nebo byla na blogu.
jedna starší fotka z Prahy
Středa
Ve středu po škole jsem byla v práci, takže ani ve středu se nic zajimavého nestalo.

Čtvrtek
Čtvrtek už byl den nestíhavosti. Byla jsem v práci, pak jsem jela ještě za E. na trhání Pandhys pastou (článek jsem psala, najdete ho v rubrice tipy) a když jsem přijela ještě jsem uklidila celý barák, protože v pátek měl přijet Viki, takže bych to nestihla.

Pátek
Celý pátek, v podstatě už od 3 jsem byla s Vikim, proto taky článek vyšel tak pozdě. Protože barva, kterou jste viděli v Haulu, se mi vymyla - takže nedoporučuji!! Zašli jsme do Albreta pro novou barvu. Viki opět barvil. Tetokrát jsem pořídila i nějaké fotky.
Ano, vypadám strašně, černý kruhy pod očima - toho si nevšímejte .. :D ale jak se soustředil na to barvení :)

.. Naše sobotní večeře - chtěli jsme sice pizzu ale bylo na ni už moc pozdě tak proč si nedat palačinky že ..
Sobota
Budíček v sobotu na sedmou byl trochu drastický, každopádně v osm už jsme byli oba tam, kde jsme potřebovali. Celý den jsem byla v práci. Akce která byla ale hlavní, byla ve vesnici, kde Viki bydlí. Byla to nějaká.. nevím tancovačka na téma 50. let. Nevěděla jsem co si obléct, a byla jsem už docela mrtvá. Přesto jsem poprosila tátu, aby mě tam hodil, byla tam, v celku si to užila, přesto, že Viki ne.
..takhle to tam vypadalo.. druhá fotka je moje první, kdy jsem myslela, že tenhle večer asi nedám..
To na tom bylo nejdivnější. Já na vesnici a užívám si to víc než on? No, měla jsem tam kámošky, takže to bylo asi hlavně tím.
..jedno Vikiho Selfie na které si ani pořádně nepamatuje..
Nakonec mi bylo líto, že mě tam pozve a nakonec se tam nudí, protože jemu ten kámoš nepřišel, ale.. co už.
..naše selfie a fotka, kde už jsme dost v náladě :D (já ta jediná v černém že -.-)

Neděle
Jestli bylo sobotní vstávání drastické tak nevím jak popsat to nedělní kdy jsem vstávala už někdy v šest. Spánek nebyl nijak extra - budila jsem se párkrát v noci, ale že jsem byla nevyspalá se taky říct nedalo. Přesto, že jsem toho moc nevypila, neměla jsem ráno chuť absolutně na nic, spíš naopak mi nebylo moc dobře. Vikiho rodiče mě hodily domů a za půl hodinky už jsem vycházeda do práce. Za celý den jsem snědla dva rohlíky a část svého hnusného obědu. Večer jsem byla totálně vyčerpaná, takže jsem se nekoukla ani na nic do školy, dala si sprchu a prostě usla.

Na jaké akce chodíte nejraději vy? Nebo raději zůstáváte doma? :)


Shopping Haul

23. march 2015 at 22:58 | Ranly |  Diary
Čaute! Konečně přidávám slibované video. Chybí na něm sice jedny jegginy, celkově mi přijde že stojí za nic. Aby toho nebylo málo měla jsem problémy s programem takže jsem to stříhala jen v Youtube, bez písničky.. nic moc se Vám za to omlouvám a doufám že i tak se najde někdo komu se bude video líbit. Nechtěla jsem to protahovat, když to mělo vyjít už před dvouma? týdnama takže tady je. Budu moc ráda za každý komentář. Aspoň budu vědět co třeba do příště zlepšit (jestli nějaké příště bude..)
.. Moc se omlouvám za ty moje špinavý prsty, ale už se mi to nechtělo přetáčet ( i tak to byl asi 3 pokus) a taky.. nevíte jak se dá změnit ten "obrázek" ? :D

20.3.2015 částečné zatmění slunce

20. march 2015 at 20:21 | Ranly |  Articles and Inspiration
Dnes byl na plánu sice jiný článek, ale dnešní zatmění mě inspirovalo natolik, že jsem se rozhodla napsat článek.
Osobně jsem se o tom dozvěděla až ve škole, asi 50 minut před začátkem. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem v dobu, kdy se zatmění začalo "projevovat" šla zrovna domů a bylo vážně nádherně.

Částečné zatmění u nás probíhalo tedy dnes, začátek zatmění byl (cca) v 9:37 a končil v 11:57. Při tomto zatmění měsíc zakryl asi 73% slunce.


Podle astronomů by mělo dnešní zatmění být jedno z největších mezi lety 2011 až 2026, další zatmění můžeme pozorovat až za 6 let - tedy 2021 a úplné až 2035. Stejně mi to celé přijde hrozně fascinující
Úplné zatmění si užili obyvatelé Faerských ostrovů (Dánsko), kde slunce zcela zmizelo v 9:41 na 2 minuty a 15 sekund. V okolí potemněného Slunce byly téměř v rovině s horizontem planety Venuše, Mars a Merkur.

Na googlu jsem našla super obrázek, který dnešní jev podle mě, skvěle vysvětluje:

Podle anktety, kterou jsem našla na jedné z níže uvedených zdrojů, jsem zjistila že je mnohem více lidí, které tohle téma zajímá, a dnes tomu věnovali pozornost - přesně to bylo 5 165 hlasů, těch, koho tohle téma nezajímá bylo jen 801 - i tak mě ale celkem překvapuje, že to někdo dokáže ignorovat.


Ve mě osobně to vyvolalo takové zajimavé, nepopsatelné pocity. Světlo bylo v jednu chvíly takové, jako přes filtr, takové zvláštní, jiné než obvykle, přesto, že nebe bylo bez mráčků, což bylo fajn. Hodně závidím lidem, kteří mohli vidět úplné zatmění. To muselo být teprve něco i když jen na 2 minuty nebo těm, kteří mohli tento úkaz pozorovat z hvězdárny. Ano, taky trochu závidím všem, kteří pořídily nějaké fotky.. :D


Z dneška to ale není vše, protože dnes ve 23 hodin 44 minut nastane jarní rovnodennost - astronomické jaro.

Článek jsem sepsala z různých stránek, kde se můžete dočíst o zatmění ještě více.
Zdroje:
http://tn.nova.cz/clanek/zatmeni-slunce-kdy-kde-a-jak-pozorovat-velky-manual.html
http://neviditelnypes.lidovky.cz/astro-zitra-castecne-zatmeni-slunce-d7a-/p_veda.aspx?c=A150318_181949_p_veda_wag
http://tn.nova.cz/clanek/ceka-na-galerie-evropa-pozorovala-zatmeni-slunce.html
Fotky jsou tedy čtenářů, které poslaly na poslední odkaz.. je jich tam víc :)

Zajímá vás zatmění? Věděli jste o něm? Dívali jste se? Pořídili jste nějakou fotku? :)


March w. I. - holiday´s week

18. march 2015 at 13:00 | Ranly |  Diary

Pondělí
První prázdninový den jsem se pořádně vyspala. Od půl jedné jsme měli opět soud, takže jsem zašla tam, pak s rodinkou do kavárny a ještě jsem si dokupovala věci, které udivíte v haulu. Odpoledne jsem vyrazila ven s Vikim. Pak udělala takový větší úklid, celkově to hrozně rychle uteklo.
..to kafe bylo luxusní :3 pannacota nebyla nic moc, u nás máme lepší O:) ..
útery
Dopoledne jsem v postatě nic nestihla, protože jsem od desíti byla v práci..
.. nějak jsem si zvykla spát s Cindou ..
středa
Opět od 10 práce, za večer ani dopoledne se nic stihnout v podstatě nedá.. Večer jsem si zašla na Power
..středeční oběd od ťamanů - maso na ananasu s rýží :3 ..
čtvrtek
To už jsem šla do práce od rána, jen na ranní takže ve dvě domů. Tam jsem se koukla na něco do školy, pak přijel Viki takže jsme byli spolu a pak už následovalo naše městské kino, ze kterého mě všechno bolelo, takže už nikdy víc! (smích) Šly jsme s kámoškou (a její pubertální sestrou -.- ) na Jupiter vychází na který jsem psala recenzi v minulém článku.

Pátek
To jsem byla v práci celý den..
.. chtějte hubnout, když vám přinesou takovouhle roztomilou, výbornou snídani .. :'D
(jsou to malé dortíčky ne normální velikosti, moc to nejde vidět)
Sobota
Viki byl nemocný, takže od rána byl u mě až do neděle.. Pouštěli jsme si filmy, nosila jsem mu čajíčky..

Neděle
Prázdniny u konce, ale co se dá dělat... hrozně rychle to uteklo. V neděli jsem napsala konečně na blog, jela si zacvičit a učila se.. Šla brzy spát a mohl začít zase školní týden.

Máte také domácího mazlíčka? Spíte s ním? :)


Fifty Shades of Grey and Jupiter Ascending

16. march 2015 at 20:56 | Ranly |  Films and serials


Ahojky tak jsem tu s recenzí na filmy, na kterých jsem byla jako poslední v kině. Začnu tedy s odstíny
Trailer:

O čem je?
  • Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.(CinemArt)

Můj názor?
Film se mi celkově docela líbil. Knihu jsem zatím bohužel nečetla (četla jsem jen kousek), takže nemůžu porovnat. Občas mě hodně štvaly české titulky, protože tam překládaly vážně nesmysly. Charlie Tango přeložit jako Cyril Tomáš (jako vážně?) ? to dokážou opravdu jen češi. Je jasné, že tam nemohla být spousta scén, a i s tím, co tam je, už je film v některých zemích považován za porno. Jsou mi hrozně nesympatičtí herci, alespoň, než jsem si na ně zvykla. Dozvěděla jsem se, že roli božího Greye mohl hrát "Damon" (Ian Somelharder) z upřích deníků a myslím, že jemu by role padla lépe. (a celkově si myslím, že mohli najít lepší herce) Taky bych řekla, že na to jaké byly reklamy, to až tak skvělý film není. To také dokazuje momentální hodnocení na ČSFD které ukazuje 45% což je dost málo. Z filmu mě nejvíc dostal ten konec kdy jsem začla nadávat jestli si dělají srandu? že to snad není možný tohle :D

Shrnutě?
Velká reklama, ale skutek utek. Pro mě patří film do průměru. Nejlepší na filmu jsou ty písničky.

Pozn.
Vtipné je, že herec, který hraje Greye má díky filmu problémy doma, takže je dost možné, že v druhém díle bude někdo jiný. A herečka se zase začala chovat jak pí* a dostala kopačky..

Jupiter vychází

Trailer:

O čem je?
  • Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.(Warner Bros. CZ)

Můj názor?
Na film jsem šla do našeho městského kina hlavně proto, že mám ráda hlavní postavy (Kunis a Tatuma :3 - i když tam vypadal jak.. :D). V celku mě bavil, až na to, že už bylo jasne že - za prvé, se do sebe zamilují, a za durhé, že "obletí" všechna ty "místa" takže na druhou stranu, taky to mělo své mouchy hlavně pro ty, kteří mají rádi, když nevědí, jak to dopadne, protože tady je to jasné v postatě už od začátku. Ale nějaké to napětí tam taky bylo, (ne že ne,) jen je jasné, že kdyby hlavní postava zemřela v prvních 20 minutách tak jak by asi mohl pokračovat film, že?

Shrnutě?
Film se mi v celku líbil. Ráda si ho někdy pustím znovu.

Zdroj: čsfd.cz

Viděli jste filmy? Váš názor?


Week n IV.

10. march 2015 at 22:48 | Ranly |  Diary
Pondělí
..že by nám do školy začali vozit zdravé svačinky?

6 hodin se táhlo jak nejvíce mohlo. Večer jsme si ale psali s E. a nakonec jsme si zajeli do Prahy na 50 odstínů. Ona je sice už viděla, ale nevadilo jí se na to podívat znovu což bylo fajn.Recenze se dočkáte hned v dalším článku takže se k filmu dál vyjadřovat nebudu.
.. před kinem jsme je ještě jely posilnit - Mekáč na první obrázku byl ale nechutný - nedoporučuji takové ty nové "lokýnky" chutná to jako přesmažené hranolky, extrémně okořeněné. Na druhém už kafíčko :3 Nevím proč nikdy nejdem do toho kina v čas - asi to bude tím, že 20 minut dávají jen trailery...
Nejepičtější zážitek večera byl, když jsme přišly k autu, a měly jsme vyfouknuté kolo. No nakonec jsme dojely k benzínce, kde jsme napumpovaly a dojely s plnými až domů. Ale nervy to byly dobrý.
..a my jako dámy seděli na VIPčkách.. (po tomhle snapu už jsem byla jen zabraná do filmu)
Úterý
To byl totálně nudný den. Táhlo se to jak nejvíc to snad jen šlo. Bože jak já nesnáším Děják a OBN.
..retardace nejvyššího možnéh stupně :D ...

Středa
Utekla hrozně rychle - 5 hodin, ovšem těch nejhorších. V původním plánu bylo se vidět s Vikim, nakonec jsem ale odjela do Prahy. Měly jsme vyjet v jednu ovšem vyjeli jsme až chvíli po druhé hodině. E. potřebovala nejdřív do Hornbachu. No nakonec jsme jeli do XXX Lutz - tam jsem byla poprvé a moc se mi tam líbilo. Následně jsme si daly oběd - já měla salát s kuřecím masem a rozpékané bagetky a měla jsem co dělat abych to do sebe všechno nacpala ale bylo to vážně výborné.
V té samé budově byl ještě Mobelix takže jsme se podívaly i tam. E už nebyla tak naštvaná protože Mobelix měl úspěch - polštářky a skvělá lapmička. Stále jsme ale neměly vše. Stavily jsme se ještě v jednom obchodním centru (netuším jak se jmenuje) kde se E. podařilo vykouzlit tento skvělý parkovací lístek :D - zatáhla za něj moc brzy takže je dvakrát takový, než by měl být.
Stavovaly jsme se ještě pro potraviny v jednom krámku, bohužel vám opět neřeknu název, a celý den jsme zakončily Ikeou kde E. sehnala zbytek toho, co potřebovala. Náš nákupní košík byl plný, hodší bylo, že bylo plné také auto.
Nakonec se nám podařilo vše do auta nacpat..
..na té fotce to ani tak nevypadá, ale fakt jsme měly co dělat, ani na zadních sedadlech neni kousek místa..
Čtvrtek
Nevím proč ale ty čtvrtky se nudím snad nejvíc. A když se dotáhl celý školní půl den musela jsem ještě do práce. Tam jsem byla do půl sedmé a když jsem přišla domů musela jsem ještě uklidit, protože bych to v pátek už nestíhala. Lehnout jsem si šla někdy v jedenáct - dvanáct takže jsem to stihla docela dobře.

Pátek
Sláva za všechny pátky! Konečně pátek, a týden volna k němu! Všichni jásejme! :D Škola utekla. Když jsem přišla domů naobjedvala jsem se, vyžehlila si vlasy a nalíčila se a už u mě byl Viki. Myslela jsem si, že stihnu vydat článek. Bohužel jsem ho nedopsala, proto vyšel až v neděli. Na plánu bylo zase zajít pokecat tam, co minule. Měla jsem pro Vikiho překvapení spočívající v tom, že jsem se dohodla s jeho kámošem, že půjde s námi. Bohužel jsem si s ním psala ještě těsně před tím než Viki přišel a on mi odepsal když už byl u mě a Viki to viděl. Takže byl naštvanej že to snad není možný že si píšu s jeho nejlepším kámošem a podobně .. Nakonec byl ale mile překvapen když jsme místo kámošky Moniky na nádraží vyzvedli právě jeho.
Celá akce se moc nevydařila. Docela jsme se nudily. Hlavní bylo, že jsme mohli být s Vikim spolu a mohl u mě přespat dva dny.

Sobota
Když jsme se vyspali, asi někdy v 11 jsme vyrazili s Vikim do Prahy na nákupy. Nejdříve jsme si prošli Čerňák, na oběd jsme si zašli do té "mexické" restaurace, o které jsem se zmiňovala už v předchozím článku.
V Marks Spenceru jsme si zašli pro tyhle boží donuty :3 Prostě je vážně miluju. Nejlepší je ten růžový mm :3

Po tom co jsme si prošli celý Čerňák nejméně 2x a měli jsme nakoupeno zašli jsme si ještě do Meka pro čokoládový a (můj) karamelový drink.
..na Starbucks to samozřejmě nemá..

Následoval Václavák a nakonec i Palladium, kde si Viki zašel na jídlo a já si dala jen vitamíny v podobě freshe z frutisima
Nemáte páru jak strašně mooc nás boleli nohy! (smích) Když jsme si sedli do vlaku skoro jsme umírali blahem (a taky smradem). Bylo jedenáct hodin a my došli konečně domů. Protože jsem si z Prahy přivezla barvu Viki mi nabarvil hlavu a následně jsem udělala nějaké ty melíry já jemu (a sluší mu, ne že ne!) pak jsme si dali sprchu, pustili film a šli spát.

..Buď natočím HAUL nebo přidám věci, které jsem pořídila do článku, jakou formou by jste byly raději? nebo nepřidávat vůbec?..

Neděle
V neděli jsme se oba probudili docela pozdě - asi v půl 12 a úplně hladoví. (U mě je divné a ničivé vstávat déle než v 9 hodin) Takže jsme si dali rádoby snídani a protože měl Vikiho táta narozeniny byla jsem pozvaná na dort takže jsem jela domů s Vikim. Ve vlaku jsme dělali blbosti..
Jeho rodina je super a taky už jsem neměla takové nervy, jako když jsem tam jela poprvé na vánoce. Musela jsem bohužel odjet už v šest, protože jsem měla večer ještě power. Koneckonců byla to taky neděle, takže bylo i vhodné odejít dřív.

Další týden jsem měla konečně zasloužené volno.

Kdo měl také minulý týden volno? A kdo má prázdniny tento? :)


Vlčí děti

8. march 2015 at 14:12 | Ranly |  Articles and Inspiration
Tak ten úmorný týden je konečně za námi a před námi jen víkend a pro některé týden volna, do kterých konečně patřím i já. (ehm..platilo 27.2.)

Dneska jsem se s Vámi chtěla podělit o poněkud zajimavějším tématem a to jsou Vlčí děti.
Jsou to děti, které nebyly vychovávány normálním životem - jejich rodiče je nechávaly zavřené, nebo je nanaučili mluvit, neseznámily se s jinými dětmi, zkrátka neprošly růstovými fázemi kterými by projít měly a nevyvynuly se tak, jak by měly. Když se to zjistí brzy, je ještě šance, že se jedinci zařadí do běžného života. Většinou se na to ale přijde moc pozdě, a jedinci už mají navždy nějaké problémy ať už jsou jakéhokoli druhu - chování, zařazení a komunikace s ostatními lidmi, ..
Nebo také děti, které byly vychovány zvířaty - proto název "vlčí"
Na tohle téma můžete najít spoustu filmů, pokud by vás to nějak dále zajímalo. Jinak už můžeme jít na nějaké ze známých případů:

Amala a kamala

Byly to dvě malé dívky žijící s vlky. Objevené byly roku 1920 v Indii. Patří k těm lépe zdokumentovanám případům (stejně jako Viktor) Věk holčiček není znám ale Kamale bylo v době objevění sedm nebo osm let, zatímco Amala byla ještě malé dítě (rok - rok a půl). Pravděpodobně se nejednalo o sestry a lvci je unesli v různé době.
Našel je Joseph Singh, misionář, pracující v sirotčinci, kam také holky vzal, když je našel. Amala bohužel zemřela už po roce. Kamala žila do roku 1929 kdy zemřela na tyfus. Singh později zveřejnil deník, kde podrobně popisoval zážitky s nimi.
Podle Singha dívky projevovali vlčí chování. Obě měly mozoly na dlaních a kolenou z toho, jak chodily po všech čtyřech. Ožívaly hlavně v noci, něměly rády slunce a viděly dobře ve tmě. Také měly pronikavý čich a sluch, jedly na zemi z mysky a rády měly syrové maso. Nesnášely nošení oblečení, nebyly citlivé na chladno a horko, nenechaly na sebe sahat a nedávaly na jevo žádné pocity kromě strachu.
Singh se snažil dívky zařadit to lidské společnosti. Kamala se nakonec naučila čistotnosti, zvykla si na společnost. Nakonec byla schopna chodit vzpřímeně, ale nikdy ne dokonale a když potřebovala chodit rychle vrátila se na všechny čtyři. Její pokrok byl mnojem pomalejší a nakonec se naučila jen 40 slov a velmi chabě ovládala gramatiku.


Viktor z Aveyronu


Na počátku roku 1800 se začal po lesích potulovat malý jedenáci až dvanáctiletý chlapec. Jediné co jej odlišovalo od zvířat byla vzpřímená chůže. Podařilo se ho odchytit a první, kdo si ho převzal byl komisař - ten usoudil, že je chlapec vlčí dítě žijící v lese. Proto byl chlapec odvezen do sirotčince, kde zůstal témeř měsíc. Neuměl mluvit (vydával pouze skřeky), nechodil na toaletu, odmítal oblečení, nechtěl spát v posteli, odmítal stravu - krom brambor. Ze sirotčince se dvakrát pokusil o útěk a bylo velmi těžké ho dopadnout. O chlapci byl vydán článek a začalo se o něj zajímat sposta lidí. Proto byl následně odvezen přírodovedcem, který s chlapcem dělal spoustu pokusů - po fyzické stránce byl chlapec v pořádku. Na těle měl jizvy, nejspíše z života před tím v lese a měl posunutou důležitost smyslů - na první místě byl čich, na druhém chuť a na posledním hmat. Kromě jídla a spánku nejevil zájem o nic. Když mu bylo dáno více jídla, šel si to zahrabat na zaradu. Když mu podali zdrcadlo chlapec se v něm nepoznával. Opakovaně mu v zrcadle byl ukazován brambor - snažil se jej zmocnit tak, že se pokoušel prostrčit ruku zdcadlem. Když to po několikáté nevyšlo prostě se na ni jen díval. Bylo usouzeno, že chlapcovo chování je čistě zvířecí a pokud má nějaké pocity, nedokáže je nijak dát najevo -"jako by chybělo spojení mezi jeho důčí a tělem"
Po tomto výzkumu byl převezen do institutu ve Francii, za účelem chlapce vzdělávat. Zde byl pojmenován Viktor. Nikdy se ale nenaučil mluvit, komunikace s ostatními se omezovala na jednoduchá gesta. Vyslovovat se naučil pouze dvě slova - lait (francouzky mléko) a Oh, Dieu (Ach,bože).
Po zbytek života se o něj starala ošetřovatelka v institutu pro hluchoněmé. Z těch dob už nejsou žádné další záznamy a není známo kdy ani kde umřel. Z dob zkoumání byla vydaná i kniha, která se po přeložení do angličtiny stala bestsellerem.

Pak ještě jedna "novinka" z 21.3.2014 z Paříže
Úřady osvobodily čtyři děti ve věku od několika měsíců do šesti let, které zřejme od narození neopustily byt. Žily v nevyhovujících podmínkách, nechodily k lékaři a sousedé ani neměli ponětí o jejich existenci. Rodiče zadržela policie a čeí obvinění z týrání.
Sociální pracovníci se o dětěch dozvěděli po upozornění lékařů z nemocnice, kam matka vzala nejmladší dvouměsíční holčičku - byli jejím stavem znepokojeni. Úřady pak zjistili bydliště a při následné kontrole objevily další tři děti ve věku dva, pět a šest let o kterých nikdo krom rodiny nevěděl. Nejstarší děti dovedou stěží chodit a mluvit. "zdá se, že nechodili vůbec ven, nebo jen velmi zřídka" Podle všeho spoly děti na matracích a v bytě nebyl nijak zvláště čisto. Žádné známky zneužívání děti nejeví. - Matce je 27 a otci 32 let. Děti byly svěřeny do náhradní péče

Můj názor


Podle mého názoru ty děti, které vyrůstají v divočině musí mít na jednu stranu i skvělý život. Poznají uplně něco jiného, když vyrůstají s nějakým zívřetem nebo tak.. Jde vidět že jsme jako lidstvo hrozně přizpůsobiví. Ovšem dětí, které neměly normální dětství kvůli rodičům, je mi upřímně líto, protože nikdo z nás si nezaslouží mít takový život. Nejhorší je, že i teď, když si čtete tento článek, jsou někdě ve světě děti, které čekají až je někdo najde..


Jaký máte názor na vlčí děti vy? Co by se podle vás mělo stát rodičům, kteří takhle "vychovávají" své děti?

Zdroje:
wikipedie
www.experiencefestival.com/a/Amala_and_Kamala/id/1909776
http://marieke.pise.cz/893-vlci-deti-amala-a-kamala.html
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/novodobe-vlci-deti-v-panelaku-nasli-4-deti-ktere-nikdy-neopustily-byt.html