February 2015

Week n. III.

19. february 2015 at 22:45 | Ranly |  Diary
Ahojky :) Protože po zbytek týdne jsem přesvědčená, že se nic, o čem by se dalo psát nestane, tak píšu deníček už dnes. Říkám si, že bude lepší to sem dát takhle po týdnu, a snažit se psát více jiné články, nebo to mám psát spíše každý ten den? Co myslíte? :)

Pátek
V pátek jsem byla v práci, pak už se pro mě ale stavil Viki a šli jsme předčasně na Valentýnskou večeři. Měli jsme se sejít ještě s kámoškou a jejím přítelem a jít do klubu, jako minulý pátek, nakonec to ale odřekla tak jsme se ubrali k variantě po večeři ještě na doutník a nějaký jemný drink pro náladu a rovnou do postýlky. Přišli jsme poměrně brzy a usnuli jsme oba nastejno, což se často nestává.
..tak řekněte, nejsou oba roztomilý?

Sobota
Viki spal docela do dlouho, ale mě baví ho pozorovat. Podívali jsme se opět na nějaké filmy, pak jsem ale musela udělat nějaké věci do školy, tak si ještě chvíli mohl pospat. Pak už jsme se začali chystat na další akci, opět s mojí bývalou třídou. Teda spíš pár lidmi. Bylo to fajn, dávali jsme si trošku do nosu.
..možná trošku víc.. piva, frisca, absinty, jahůdky, jacky danielse..

Špatný na tom byl fakt, že jsme si dali pizzu která musela být zkažená, protože nesedla nikomu z nás. Horší bylo, že se mi žaludek vysmíval ještě v něděli. (můžu vám zaručit, že to vážně byla ta pizza!)
..ano nemohla jsem si odpustit jedno selfie..

Neděle
Po ránu mi bylo vážně zle. Žaludek jako na vodě a ani tu vodu jsem v sobě neudržela. I přesto jsem musela jít ale do práce. Nakonec se mi udělalo lépe. Večer jsem přišla úplně vyřízená a bylo mi líto, že tak hezký víkend končí tak brzy.

Pondělí
Pondělí by byl normální ospalý den, kdyby se mi večer neozvala ta sestřenka, co jsem s ní strávila celé prázdniny a nevzala by mě opět do Prahy. (říkejme jí E.) Nemáte ani tušení jak mi ta Praha chyběla. Jely jsme jen na Čerňák pro nějaké potřebné věci. Daly jsme si skvělou večeři v novém mexickém krámku? restauraci? nevím název, ale je to tam, jak jdete po těch různých restauracích - český šmak, nějaká čína, a pod. tak tam až úpně na konci. A řeknu vám, fakt doporučuji tam zajít. Měli jsme něco jako Quritto (v KCF) ale milionkrát lepší a zdravější. Já si dala ještě zázvorou domácí šťávu. Co dodat. Určitě tam zajděte.

Úterý
O úterku nemá cenu se zmiňovat protože to byl tak nudný den že i mluvit je o něm škoda :D

Středa
Skvělá zpráva! Ta kámoška, co jsem vám o ni psala, že jsme se usmířily na srazu, a i v tu sobotu to vlastně "svolala" ona - nazývejme jí K. mi napsala, že se jim uvolnily místa, takže i s Vikim a jeho kámošem jsme jeli do Prahy do divadla na představení Maryša. Po Maryše jsme se ještě šli najíst do Meka a K. chtěla na nákupy. Domů jsme se dostali ve čtyři, což byl akorátní čas, protože v pět jsem jela zase na Power. Docela škoda, protože jinak bych jela opět s E. do Prahy.. ale cvičení je důležité.
..jediná fotka za celý den-my všichni v divadle..

Čtvrtek - tedy dnešek
Nejskvělejší zpráva, která mi mohla včera přijít bylo, že onemocněla holka, která měla jít na burzu škol, a místo ní jsem šla já. Takže jsem se neučila ani dnes ani neměla absenci. Ráno jsem si stihla jakštakš nakulmovat vlasy, ale jelikož na burze byla i K. která je kadeřnce udělala mi její kámoška pěkné vlnky. Nakonec jsme tomu dodaly šmrnc fialovým pruhem na patce a slatým "ombré" - ani jedno ale bohužel nejde moc vidět. Takže dnešek jsem strávila trochu v nudě, ale utíkalo to více než jen rychle.
..ráno a po "zákroku" kadeřnice (trochu mě štve, že je ta fotka tak na nic, protože i ráno to vypadalo celkem dobře, jen mi to už nedrželo..
.. jak to tam vypadalo - na té obrazovce bylo zobrazeno jak an vedlejším počítači píšeme všema 10, fotka s fialovým "melírem" moc nejde vidět.. mimochodem tu chlupatou vestičku prostě miluju :3

Sobotu budu mít pracovní a v neděli se budu muset učit a přijede Viki.. takže tím bych asi mohla i uzavřít tento týden. Doufám že vás tyhle články moc nenudí, a omlovuám se, že nefotím více ty outfity, já se polepším.

Jaký jste měli týden vy? A plány na víkend? Máte radši shrnutí za celý týden nebo spíše nějaké dny zvlášť? :)


recenze - Osvěžující čisticí pleťová pěna

16. february 2015 at 14:53 | Ranly |  Review and tips
Zdravím. Tak jsem tu konečně také s nějakou tou recenzí. Nové odličovací prostředky moc nezkouším, protože jsem zvyklá na ty své - o tom vám sem pravděpodobně také něco napíšu, pokud budete mít zájem.

Tentokrát jsem ale chtěla zkusit něco nového a zaujala mě tahle odličovací pěna. Je tedy značky Nivea a stojí kolem 100,-

Co slibuje?
NIVEA Osvěžující čisticí pleťová pěna obohacená o vitamín E a aktivní látku HYDRA IQ účinně čistí pleť do hloubky. Je speciálně vyvinutá pro potřeby normální až smíšené pleti.

JAK FUNGUJE

  • Hloubkově čistí a zároveň pleť hydratuje.
  • Nadýchaná pěna s decentní vůní promění běžné čištění pleti v příjemný zážitek.
  • Osvěžující složení vitalizuje pleť.
VÝSLEDEK:
Vaše pleť bude hloubkově vyčištěná a svěží.

Moje hodnocení
Nejdříve jsem ji aplikovala normálně, ale bylo hrozně nepohodlné pěnu smývat (obvláště s mojí šikovností :D) Takže jsem už přemýšlela, že ji dám na Votoč. Pak mě ale napadlo, že bych ji mohla dát do sprchy a smývat ze sebe make-up tam. To už se mi osvědčilo lépe. Každopádně chápu, že to je spíš jen můj důvod proč bych ji nekupovala znovu.
Ale už k objektivnějším věcem. Pěnu vytvoří opravdu pěknou. S tím, že dloubkově čistí už ale musím nesouhlasit, stejně tak, jako s hydratací. Pleť se mi zdála spíš sušší.
Vůni možná někdo dokáže ocenit - i když upřímně, mi přijde, že to nijak nevoní - ale hlavní je, že vůně může pleť spíše dráždit, i když nám to tak nemusí přijít. A na nic je i fakt, že si tím nemůžete rovnou odlíčit oči.
Za sebe tedy doporučit nemohu.
Shrnutí
+ hustá a držící pěna
+ dobré při odličování ve sprše

- nepohodlné smývání
- téměř nijak nevoní, přesto, že by měla
- nelze si odlíčit oči
- nesplňuje to, co je napsané na obale

Máte zkušenosti z tímto produktem? Čím si odličujete pleť vy?

Líbil se vám tento článek? Chtěli by jste více podobných článků? :)


Valentine's day

14. february 2015 at 13:06 | Ranly |  Diary
Ahojky, asi bych se měla omluvit že jsem dlouho nic nenapsala, ale nechci mít blog jako povinnost..
Dnes máme tedy Valentýn a tak mě napadlo o něm napsat článek, i když jsem ho chtěla vydat včera.. I'm sorry

Kde má Valentýn své začátky?
Jak Wikipedie praví, Valentýn je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia pocházející ze starověkého Říma - v předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény dívek a každý muž pak tahal lísteček - dívka, jejíž jméno si vytáhl se měla stát jeho v následujícím roce. Valentýn však začal být slavný až díky knězi Valentýnovi II. (vládci Říma), který zakazoval mužům být s dívkami, protože se bál, že potom odmítnou jít do války a opustit je. 14. února byl ale zatčen a popraven. A tak se Svátek Luprecalia spojil s touto událostí a vznikl tento romantický svátek.

Nejdříve bych to chtěla vzít z pohledů nezadaných nebo čerstvě po rozchodu.
Pro ty, co se nedávno rozešli, musí být dnešní den, podle mého hrozně stresující. Alespoň pro mě by byl.
Věřím, že hodně holek je schopných si dneska kvůli klukovi něco udělat - opít se, užít si s někým, náhodným, koho ani nezná, zdrogovat se..
V tom lepším případě zůstane někde doma, nebo s kamarádkou, a bude se cpát sladkostmi, číst nějakou knížku nebo koukat na film ..

Pak jsou tu ti, kteří to neřeší.
Den jako den. "jedou si to svoje" a čáo. Třeba si zajdou na party, s kámoškou do kina (na 50 odstínů šedi), do práce, nebo obyčejně (třeba jako moje kámoška) se budou skoro celý den učit, pak se podívají na nějaký seriál, net a půjdou spát.

A pak už tu jsou zadaní.
Co ti mají dělat na Valentýna? řekla bych "oslavovat?" Moc tenhle svátek nechápu. Mají si říct jak moc se mají rádi, prostě proto, že je Valentýn? řekla bych, že by to měli dělat jen tak aniž by je k tomu něco nutilo.. No ne?

Ale tedy dobře.. Chtěla bych se zeptat co si myslíte vy, o dárečcíc? Kdo má dávat? obě strany? jedna?
Měl by vyznat kluk holce lásku a dát ji dáreček a ona by mu to měla oplatit? V hodně diskuzních fórech se řeší právě tahle otázka a tak by mě zajímal váš názor.

A co si myslíte o tomhle.. platí to?

Na druhou stranu, musí to být zase fajn, že alespoň na dnešek si pár třeba připraví něco vyjímečného - zajdou třeba na večeři, stráví spolu pěkný den, se vším všudy. Nebo si zajdou taky do kina na 50 odstínů šedi (smích) - kdo se chystá? - Ze strany kluků bych řekla že to je výhoda třeba v tom, že si řeknou, že na dnešek seberou odvahu pozvou holku, kterou chtějí někam na první rande, nebo celkově můžou dnes udělat nějaký hezký výjimečný gesto. Na stranu holek to platí taky, ale řekla bych že spíš tak, že je Valentýn může "nakopnout" k něčemu, co chtěli zkusit ale neměli k tomu odvahu.
Můj valentýn?
Když jsem byla nezadaná, řešla jsem ho maximálně tak, že mi bylo líto, že nikoho nemám.. No, teď už nějakou dobu zadaná jsem, takže dnešek, a včerejšek trávím s Vikim. Zašli jsme si na véču, užili si večer, podívali se na film, dnešek budeme celý den spolu, uvidíme, co nás napadne. Večer by jsme měli jít ještě s pár lidma ze základky "zapařit" tak uvidíme jak dopadne to. A zítra pojede Viki domů, protože v neděli celý den pracuji.. Každopádně jsem si jistá - už teď to tak je - že si to spolu užijeme, a to samé přeji i vám.

Jaký máte názror na Valentýna vy? Jaké máte na dnešek plány?


Last week

8. february 2015 at 23:09 | Ranly |  Diary
Ahojky :) Na nedělní večer jsem se rozhodla vám ještě shrnout uplynulý týden.
V pondělí to bylo fajn. Jela jsem do školy na dvě hodinky, následoval soud, po něm jsme si s rodinkou zašli do kavárničky pokecat.. (to se často nestává - ne, to se nestává nikdy a taky, že jsme si moc nepokecali)

No pak přijel Viki.. takže jsem celý den strávila v podstatě s ním. Musela jsem ale udělat ještě čtenářák, který jsem měla v úterý odevzdat. Dělala jsem ho hodinu a to byl snad nejrychlejší výkon na čtenářák vůbec :D No Viki se samozřejmě nudil takže mi začal žehlit vlasy. A fakt se mu to povedlo..

..fotka ze snapu (vedete někdo snap? chtěli by jste si se mnou snapovat? - napište vaše jméno do komentíků - přidám si vás :) .. a druhá z vlaku - vážně se mu to povedlo - vydrželo mi to vyžehlené i druhý den! :D

Úterý bylo náročný - nejden že máme hodně hodin, já ještě musela vstávat o hodinu dřív, protože jsem zkončila v jedné soutěži 4. ale protože holčina, co zkončila jako 2. byla nemocná a oni potřebovali splnit další kolo, jela jsem já.
..někdo se snaží hrát si na tajemnou :D (mikča z Votoče - Abbey Dawn - značka Avril Lavigne - mám z ní docela radost, ta kapuca je skvělá :) ) A důkaz, že i když nevyspalí vstáváte a jedete o hodinu dřív do školy, nemusí to být taková katastrofa.. stačí zůstat pozitivní :)

Středa byla taky super, protože jsem u sebe opět měla Vikiho. Tenhle týden byl vůbec fajn protože jsme se viděli pořád. Škoda, že to tak nemůže být furt. Prázdniny hold dělají své.

..dorazil mi náramek z Ebaye - líbí se vám? :)

Ve čtrvtek jsem překecala mamku a jela díky "zubaři" o hodinku (to znamená skoro o dvě a půl) dřív. Měli jsme totiž samý suply a mě se tam už fakt nechtělo být. Škoda že to bylo jen vyjímečně.. Pak jsem jela na Power - po týdnu a jela jsem hodinovku, kde jsem se totálně zníčila.

ale ani power mi nezabránil vyzkoušet sprej z Claires který už mám doma hrozně dlouho.. no bílé vlasy jsou proste cool ne?

V pátek jsem šla ještě do práce..A když už by byl člověk rád, že je pátek, že si lehne, bude spát, vyspí se a konečně bude mít chill šli jsme v pátek ještě do baru (nejsem si jistá, jestli to tak můžu nazvat) s kámoškou a jejím přítelem a užili si příjemný večer. nebudu se snad radši zmiňovat o tom, že jsem se málem počůrala než jsem došla domů :D Pak jsme si pustili filmy a konečně jsem se mohla přitulit k Vikimu a spát.
..mě se tahle fotka hrozně líbí.. bylo to v sobotu ráno.. já ve Vikiho košili.. i s kočkou (Cindou) jsme se dívali na hry o trůny.. byla to prostě pohodička.. bylo to fajn :3

V sobotu jsme se probudili poměrně brzy, pustili jsme si hry o trůny a pak když Viki odjel domů.. jsem si řekla že dnes je tak krásně, že by byl hřích nejít ven. Nejdřív jsem měla jít s kámoškou, ta že je moc velká zima, tak chtěla se mnou jít mamka, nakonec ani ta nešla protože dělala to nejlepší (a nejhříšnější) jídlo na světě - vdolečky :3 (nebyl by to takový problém kdybych nemluvila o přelomu půl čtvré - páté kdy už sluníčko bylo téměř v tahu a mamka je měla akorát dělat..) Tak jsem se tedy rozhodla jít sama.. a z toho mě napadl včerejší článek - já také raději chodím s někým, ale nevadí mi jít i sama (občas)

..nevím co se mamce stalo, že udělala v sobotu moje oblíbené bavorské vdolečky :3 - měli by jste zájem o recept? (zkusila bych se s nimi poprat sama! :D - kdyžtak dejte vědět do komentů :)

Neděli jsem strávila čistě pracovně a jsem ráda že už je jí konec a můžu jít spát, i když.. zítra je zase škola a tenhle bláznivý týden pojede zas od znovu.
..ano, opět jsem byla ukecána kámoškou i podvědomím, že si mám dát svůj oblíbený větrník.. kámoška si dala šodó chlebíček :3 (takhle nikdy nezhubnu :'DD)

Jaký byl váš týden? Kdo má tento týden jarňáky? Jak se těšíte do školy?


Life road

7. february 2015 at 23:59 | Ranly |  Diary
Ahojky, dnes tu mám trošku úvahový článek. Doufám, že se bude líbit a napíšete mi do komentů svůj názor. Je to proložené fotkama z dneška - bylo krásně a mě bylo líto toho nevyužít :) *jsou neupravované

.. starší písnička, určitě hodně z vás bude znát, při té písničce si vzpomenu na hodně špatných věcí.. stačí být lépe naladěn a i písnička spojená s nejhoršími vzpomínkami vůbec, se může stát neškodnou. Nesmíte se nechat :)

Samota..

Občas člověk má potřebu být sám... Když už je toho na nás moc, nebo prostě jen tak, nejlepší lék - když nemáte chuť, nebo nepomáhá s někým si promluvit - zajít ven, na čerstvý vzduch, písničky v uších.. nebo bez nich jen pozorovat krajinu a kochat se krásným počasím. Prostě si urovnat myšlenky, přání a vůbec vše, co nás trápí či z čeho máme radost. Moc se mi líbil článek (omlouvám se, nevím na čím blogu to bylo, kdyžtak do komentů se mi ozvěte, já vás sem přidám, že je to od vás :D) na jednom blogu, kde blogerka psala o jakési pračce mozků, to byl vážně dobrý nápad a hodně by se hodil..

A tak si tak sama jdu a přemýšlím. Nejprve mě napadá otázka proč (někteří) lidé nechtějí být sami na veřejnosti.. někomu to prostě vadí a radši je zalezlý doma, než aby se šel projít, prostě jen proto, že nemá s kým. Znám tenhle pocit třeba když se rozhoduju, že bych šla běhat. Nikdy jsem sama nešla. Prostě si připadám moc blbě. ohlížím se kolem. Vidím rodiny s pobíhajícími dětmi, partičku bavících se lidí v povzdálí, pár se psem.. nikdo není sám. Vyndavám foťák a začínám fotit. Nezajímá mě, jestli na mě bude někdo zírat, je mi to fuk. Na druhou stranu, občas vážně nevím co si mám myslet (ať už jdu sama nebo s někým) když na mě něko zírá. Ať už je to kdokoli, obvykle se danému člověku začnu dívat do očí, prý je to ale spíš provokace.. pak mi ale řekněte, co? mám se tedy dívat do země aby přestal? Nejhorší je, že neznáte ten důvod a říkáte si "to vypadám tak blbě? nemám něco na obličeji? nemám něco s oblečením?"


..Když pak tak přemýšlím nad sebou a nad tím, co se kolem mě děje.. Napadá mě otázka, proč vždy, když se zdá, že je všechno v naprostém pořádku, klidu, cítíte se šťastní, se najde něco, co vám to dokáže všechno (s prominutím) posrat. Co vám dokáže zkazit náladu a třeba i celý den.. může to být maličkost. A vůbec nejhorší je, když si za to můžete sami. Když chcete pravděpodobně moc a nedostáváte to. Celý večer se snažíte o jednu věc.. jednu pitomou věc a nakonec to stejně zkončí úplně jinak než očekáváte a pak z toho máte akorát divný pocit..


Znáte takový ten pocit, když se díváte na profil, intagram nějaké holky, nebo ji osobně znáte (nebo jen víte kdo to je), a říkáte si.. taková bych chtěla být. Ta má super život, kluka, postavu, je pěkná.. či co já vím co všechno? vždy mě zajímalo jestli takhle někdo zná mě. Jestli si tohle někdo říká, nebo jestli někdo, o kom já třeba vůbec nevím, když kolem projdu ví, kdo jsem.. Myslím si že ne, ale to si ty holky (kluci) musí říkat taky.. nebo to vědí? že se mají tak fajn že vědí, že jim to ostatní závidí a chtějí být jako oni? Pochybuji.

také vám dokáže sluníčko vykouzlit hezčí den? :)

Cesta..

Jak si tak jdu, dívám se po cestě a vyšlapaných cestičkách mimo a napadá mě o čem bude dnešní článek. Můj blog je celkově tak nějak o "mé životní cestě" a každý si jdeme tou svou.. Ale je to pravda? jdeme si opravdu každý svou cestičkou? Myslím že ne. Hodně lidí jde cestičkama, které už někdo vyšlapal před ním. (doufám, že aspoň někdo z vás mě pochopí a nebudu tu za blázna pro všechny) Proč chceme být jako někdo? proč máme potřebu si stále něco dokazovat? na tu druhou otázku si stále nedokážu odpovědět. Jsem hrozně soutěživá a nerada prohrávám. Hodně věcí beru jako výzvu a dávám do ní vše, abych zvítězila. Najde se tu někdo, kdo to má stejně? Teď je hodně zvláštní doba. Každý chce být hrozně originální, ale když si "jede" opravdu to své může za to být taky pěkně vysmát, jen proto, že není jako ostatní a nejede módu a vše tak, jak řídí někdo jiný. A proč vlastně? Společnost je zlá. Když nedržíte nějaké základní normy, jste out a už vás lidi neberou. Ale kdo si takové chování zaslouží za to, že chce být prostě svůj? Nikdo. A občas z toho vznikají šikany, tomu člověku to způsobuje deprese a jde to jedno s druhým. Ale o tom třeba jindy.
..vždy je jen na nás jakou cestičkou se vydáme..
zdroj: weheartit

Máte rádi procházky o samotě? Tvoříte si vlastní cestičku nebo následujete ostatní? :)


Vinted - Votočvohoz

4. february 2015 at 23:31 | Ranly |  Review and tips
Ahojky, rozhodla jsem se, že vám budu postupně přidávat internetové obchůdky, na kterých ráda nakupuji, nebo až budu zkoušet nějaké nové.. (protože momentálně mám oblíbené 3 :D) Tak jsem si řekla, že začnu tím nejvíce známým - Votočvohozem.
O co se jedná?
Myslím, že většina z vás už votoč dávno zná. Nedávno se tedy přejmenoval na Vinted.cz ale to ničemu nevadí, protože ho i nadále najdete pod Votočvohozem. Jedná se tedy o internetový obchůdek, kam přidávají oblečení holky, slečny, paní nebo i muži, kteří už mají plné skříně, nebo je jim jen líto věcí, které už neunosí. Zkráceně tam nabízíte věci, kterých se chcete zbavit - ať už prodejem nebo výměnou.

Seženete tam téměř cokoliv a kolikrát mnohem levněji než v obchodě (za původní ceny je tam tak 10-15% věcí?), přesto, že se jedná třeba i o úplně nové věci. Také se tam dají dost dobře sehnat učebnice ale i mobily, děkorace do bytu.. řekla bych, že vážně vše. Jen umět hledat.

Mimo to, tam najdete i spoutu diskuzních fór, nápadů a můžete si tam zajít i pro radu. (to se mi zdá obdobné jako bylo bravogirl? tam se také řešili podobné věci :D)
A i Vinted nemohl chybět v našich mobilních telefonech! :) Kdo má v mobilu Appku?

Můj názor
Já sama mám tedy účet - Ranly - (nemám tam nic moc věci, ale třeba si někdo vybere) a s Vintedem jsem docela spokojená. Řekla bych, že to byl skvělý nápad a také se vyplatil. Je mi líto, že se tam dají najít i dívky, které "podvádějí" - neodešlou balíček, peníze, nebo si něco zamluví a pak to odřeknou.. To mě dokáže vážně naštvat.

- Máte také zkušenosti s něčím podobným?

Historie
Aby tento článek nebyl jen shrnutím toho, co už znáte, přidám sem i začátky aneb jak to všechno vzniklo..
Vinted tedy v Česku založili v lednu 2011 Janet Lavicka a Lukáš Vada
(píšu to podle příběhu, který nám vyprávěl ve škole jeden úspěšný pán v podnikání (jméno si vážně nepamatuji))
Janet byla obyčejná studentka, která když byla buď na škole nebo na nějakém výměnném pobytu ..někde :D Řešila problém, jako většina holek, že má málo místa ve skříni. A tak jí napadlo, že by mohla založit něco jako je výměnná burza Manodrabuziai a v něměcku portál kleiderkreisel (přiznám se, ani o jednom nevím vůbec nic). Prostě se rozhodla, že by bylo super, kdyby si takhle holky mohly vyměňovat věci, které už nenosí. Lukáš Vada byl její kamarád přes počítače a webovky takže jí pomohl udělat nějakou podobu stránek. Společně s ním tedy udělala projekt a přednesla ho někomu, kdo se pohybuje v oboru podnikání (ten pán nám říkal i název nějaké společnosti, myslím) tam ji v tom podpořili a od té doby tu Votočvohoz je. Podobná stránka v této době existuje také ve Francii, Polsku, USA, Velké Británii a plánuje se ji rozšířit i do dalších zemí.
a tady fotka zakladatelky :

Jaký máte na Vinted názor vy? Máte s ním nějaké zkušenosti? Líbil se vám článek?

klidně mi do komentářů dejte odkaz na váš profil :)