December 2014

Christmas 2014

25. december 2014 at 23:48 | Ranly |  Diary
Ahojky. Tak asi jako každá blogerka i já se s vámi podělím o to, co jsem dostala pod stromeček. Moc toho tedy letos nebylo ale i tak. Mám největší radost z toho, že můžu být doma a že budu s Vikim a tak.
Můj vánoční outfit byl úplně obyčejný měla jsem legíny ze Sinsay a košili z Reserved .
Ostatně ani s make-upem jsem to moc nechtěla přehánět takže jsem si udělala jen decentí černé linky pod které jsem dala třpytivé stíny které tedy z té kvalitní fotky nejdou vidět :D
A tady už máme náš stromeček s dárečky
a v celém článku najdete už samotné dárky :)

The Sims 2 christmas

22. december 2014 at 23:45 | Ranly |  Diary
Ahojky, na dnešek jsem připravila něco speciálního - z toho pohledu, že the sims 2 jsem nehrála už dobrý rok? možná dva. Bylo to pro mě, jako se vrátit do těch let, kdy jsem tím žila. Tak jsem si řekla, že si chvíli zahraju. Udělala jsem novou rodinu, vybavila barák a hrála .. a protože jsou ty vánoce, řekla jsem si, že udělám vánoční fotky a rovnou je sem hodím! (moc se omlouvám, za tu kvalitu, vubec nevim co se s tim stalo ?!? :/)
odpoledni chill a chvilka vaření
Ann se šla kreativne vzdělávat a Shey učila soji fenku povel dát pac (nevím, že ji není zima :D)
Chris si nenechal ujít sníh hned co napadl šel stavět sněhuláka
Napekli cukroví, ozdobili stromeček, a dorazil i sám santa! :)

Ráno si rozbalili dárky a všichni si krásně popovídali. Dokonce i Shey si kvůli této události odbarvila své jinak modročerné vlasy na takovou blonďatější, jaké má své vlastní.
BTW: moc se omlouvám všem, kterým se tu nic nezobrazovalo, vůbec nevím co se stím stalo :O sama jsem koukala když jsem přišla na blog a článek byl fuč, byla tam snad jen první věta
Pod článkem mám ještě pár fotek z mobilu jen prostorů baráku. :)

If I Stay and Raluca (2014)

20. december 2014 at 22:25 | Ranly |  Films and serials
Hned na začátek bych se chtěla podělit tochu s tím, co jsem dneska zažila, protože si myslím, že to ve mě zanechalo hluboký dojem. Tak zkráceně - Dnes jsem celý den byla v práci (na brigádě) no a píšu s s Vikim a on přesně popisoval co dělám, přitom měl být doma a léčit se. Myslela jsem si, že až vyjdu bude tam, ale on nikde. Začínala jsem být hrozně nervózní. Vím že něco chystal a vážně jsem si myslela, že přijdu třeba domů a on tam bude. Bylo by to krásný. Tak přijdu domů, jdu do svého pokoje a tam..
V tu chvíli mi hlavou projelo miliony pocitů, myšlnek. Ohlížela jsem se, jestli někde není, zatím co jsem řvala na mámu "kde je??" rozbrečela jsem se dojetím. Já nevím co na tom vlastně bylo, byla jsem naštvaná, že to byla vlastně podpásovka. Dárky jsme si meli dát navzájem. Zároveň jsem byla překvapená. Smutná, protože jsem si vážně myslela že tam bude (ještě když psal "chci vidět tvůj výraz") dostala jsem tolik dárečků, že vím že si tohle všechno ani nezasloužím. Chtěla jsem se o to s vámi podělit. Občas umí lidi vážně překvapit a v tomhle případě jsem byla vážně šokována.

If I Stay

(zůstaň se mnou)
O čem že film je?
  • Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu?(Forum Film CZ)
Moje hodnocení?
Film se mi docela líbil. Byla to taková ta romantika.. když se vlastně rozhoduje, vážně čekáte něco jiného než co se stane.. Mám ráda tu herečku, ale film sám o sobě nebyl tak záživný jako jiné filmy podobného námětu například "the WOV (VOW?)" je naprosto nejlepší film který jsem s touhle tématikou viděla. Za sebe tedy můžu doporučit, když už jste vše viděli a už vážně nevíte co (stejně jako já :D) Nemůžu říct, že to bylo "špatný" že to nemělo děj. Mělo, ale jsou i lepší.

Raluca

O čem že film je?
  • Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, o vraždu, o velké odhalení, drsné připomenutí té proklaté minulosti...(A-Company CZ)

Moje hodnocení?
Na tohle téma jsem zase viděla lepší a to byl film "zmizelá" na kterou dám asi také nějakou recenzi. Každopádně na to, že je to český film, se mi vážně líbil. Totálně nečekáte co se stane. Je tam taková ta napínavá část, má to hlavu a patu. Celkově se mi to líbilo, takže doporučit můžu asi stejně jako If I stay
Ted v kinech není stejně nic jiného než Hobit, tak si můžete zajít na Ralucu :)

Viděli jste nějaký z filmů? líbil se vám? Podívali by jste se rádi na nějaký?


Happy. Be Happy.

19. december 2014 at 23:54 | Ranly |  Diary
.. pusťte si písničku na zlepšení nálady :)
Can you feel (Say Geronimo!) my love?
Bombs away! (Say Geronimo! )
Can you feel (make this leap my love? Make this leap.
Can you feel my love?
Pro dnešek pro vás mám rychlejší článek - deníček :) (na zítřek chystám recenzi :)
Začněme tedy včerejškem. Dopoledne se u nás ve škole hrál voleyball, který já ,obzvláště na nové škole, nesnáším. Ve třídě je nás 15 takže zbylo asi 5 lidí, kteří měli fandit. No, ti co hráli na nás celý den nadávali že prohrávají kvůli nám, protože nefandíme!
No já jako správnej rebel (a dvě kámošky) jsme se na to prostě vybodly, a šli se do šatny dívat na Hunger Games 2

Po "zkončení" (šla jsem cca o hodinku dřív) jsem jela domů. Dala jsem si oběd, a šla jsem ven s kámošem. Bylo to hrozně fajn.. dali jsme si kafe, projížděli město ve kterém bydlím.. Pak přijel Viki (můj přítel se kterým jsem 2 roky) a jeli jsme na Power Plate (to cvičení o kterém přidám článek), kam se mu sice hodně nechtělo, ale potom se mu to docela líbilo takže super. Když jsme téměř byli doma zjistil že nemá peněženku, takže drama večera. Našel ji, hned druhý den ráno si pro ni byl takže v pohodě.

Dneska, když jsme se vyspali, šli jsme se podívat na naší základku, kde měli Vánoční Streetball - oproti naší škole? luxus. Písničky, atmosféra, lidi.. Popovídali si s námi učitelé a potkali se se spolužáky, které už tolik nevídáme..
Pak šel viki za mamkou, myslím že šli nakupovat či co. Já si říkala, že se jdu domů nejspíše nudit. Tak když jsem si zapla film, který jsem chtěla vidět - Stay with me (přidám recenzi v příštích pár dnech) zavolal mi kamarád, jestli nemám čas, tak jsem šla s ním "na pivo" (nepiju, protože je mi poslední dobou špatně, nechci si to zhoršovat).
Pak jsem šla rovnou ke kadeřnici. S výsledkem jsem docela spokojena, zdá se mi že to zkrátila o dost, ale měla jsem ty konečky zničený. Patka mi hrozně chyběla :3 (horší to bude, až si vlasy umyju.. to bude teprve o nervy :D)

Pak jsem se šla domů, podívat na ten film, ze kterého jsem viděla tak 10 minut než mi zavolal ten kámoš. A zrovna když jsem se dodívala, napsala sestřenka (ta, se kterou jsem trávila hodně času o prázdninách), jestli nechci zajet do kina. Tak jsme jely. Zavelel tedy Čerňák, kde si v Mangalu dala salát, a já jen pití - mandarinky, banán, med a ještě něco :D - výborné jako vždy :3
Měla schůzku ještě s jednou její kámoškou, tak jsme si zašly ještě na kafe kde jsme si povídaly
Toffenut latte a makronka :3

Pak už jsme zamířily do kina, šly jsme na český film Raluca. Sál byl poloprázdný (byl velký a s námi tam bylo asi 5 lidí?) A musím říct, že se mi velmi líbil (myslím, že také napíšu recenzi)
Pak jsme si ještě povídaly.. a teď píšu článek a půjdu spát.

Víkend mám ještě pracovní, pak už ale konečně nějakých 14 dní studijního volna :3

K mému "plánu měnit se" se mi daří zůstávat pozitivně naladěná. Myslím, že vážně dělám menší pokroky. Nenechám se vytočit, pořád se směju a snažím se udržet dobrou náladu. Musím říct, že si všímají i lidi, protože už mi pár lidí řeklo, něco ve smyslu že jsem stále usměvavá a že je dobře že mám dobrou náladu. Stačí neřešit zbytečnosti, nenechat se naštvat, myslet na hezký věci, mít pozitivní přístup - na všem hledat to dobré, nebo si prostě pustit písničku, která vás umí dobře naladit. Na jednu takovou jsem před pár dny přišla - je to ta, na začátku článku :)

Jestli chcete mít stálé novinky o tom co se se mnou děje sledujte mě na twitteru či instagramu :)

Také zůstáváte stále "happy" ? Jaké byly vaše poslední dny ve škole?

Jak na vás působí písnička?


Přestaňme být otroky žiletek

17. december 2014 at 23:15 | Ranly |  Review and tips
Ahoj, omlouvám se, že jsem včera nenapsala, ale vrátila jsem se domů po půl dvanácté tak jsem si šla raději rovnou lehnout, abych dneska vůbec vstala. Jako by na tom záleželo když teď je půl jedné a já stále doupravuji tento článek.

Řekla bych, že ochlupení u žen,holek, dívek je jedna z každodenních starostí. Obzvláště pro ty, které mají tmavší chlupy, které jdou hned vidět. Když se podívám do minulosti holila jsem se prakticky každý den nebo ob den. V zimně trochu mírněji ale přes léto to bylo stále. Proto jsem velmi ráda, že jsem díky své sestřenici narazila na něco tak skvělého jako jsou pasty Pandhy´s. A co že se vlastně jedná?Ve zkratce řečeno na začátku to vypadá podobně jako tekoucí (rozehřátý med) se kterým se strhávají chlupy, zároveň s nimi pasta odstraňuje i vaše odumřelé buňky (dalo by se přirovnat k peelingu) vydrží to dlouho (značně oslabuje kořínky) a chlupy po tom přímo řídnou (některé chlupy to odstraní tak, že už znovu nevyrostou, také jsou chlupy mnohem jemnější, právě tím, jak to oslabuje kořínky). Pod slovy "vydrží to dlouho" si představujte dejme tomu minimálně 2 - 3 týdny, když chodíte pravidelněji, jdete třeba po měsíci a půl, po dvou.. pořád se ta doba prodlužuje.
Zároveň je to 100% přírodní produkt, který není testovaný na zvířatech.
Zásadní rozdíl bude asi v trhání - trhá se ve směru růstu chloupků, čímž se zabraňuje zarůstání.


Shrnutí
- jedná se o přírodní materiál
- snadno se odstraní vlažnou vodou
- nelepí se na živé kožní buňky
- mají teplotu těla
- na pokožce nikdy neuschnou ani neztvrdnou
- nepřethávají chloupky
- jsou hypoalergení
- antibakteriální
- odstraní již 1-3 mm krátké chlupy

Najdete tam i video, jak trhání probíhá. Možná by vás ještě zajímalo jak to bolí či nebolí. Vzhledem k tomu, že se jedná o trhání tak ano, hlavně na poprvé to trochu bolí. Čím víckrát tam ale jdete, tím více zjišťujete že to sice cítíte ale vůbec vás to nebolí. :)
Přidávám tedy i svojí fotku před a po (normálně takhle chlupaté nohy nemám, neměla jsem to trhané asi 2 měsíce kvůli nedostatku času nebo problémům s pastou - taky to pak patřičně bolelo - mimchodem to je také důvod proč jsem přijela tak pozdě)
Zarudnutí které můžete na fotce trochu vidět během pár minut zmizí (nebo hodin, individuální, ale druhý den máte nohy zcela v pořádku)

Tahle metoda odstraňování chlupů je v česku bohužel velmi málo známá. Možná to bude i tím, že "majitelka" Pandhy´s v česku i na slovensku není úplně osobou, která by značku šířila a dělala jí dobré jméno, ale spíše naopak. Nechci tu moc psát konkrétně proč, kdyby jste přesto měli zájem se dozvědět oč se jedná, do komentářů mi klidně napište váš email kam vám to pošlu.
A takhle nějak vypadá pasta která už je chvíli používaná. ovšem tvoří to pouze vaše chlupy a buňky :)

Doufám, že se vám článek líbil a třeba někdy vyzkoušíte tuhle metodu. Je opravdu účiná a dlouhotrvající, a osobně jsem s ní 100% spokojená. Proto ji můžu jedině doporučit :)


Stars and Univers

15. december 2014 at 23:53 | Ranly |  Articles and Inspiration
Tak se zase ozývám s novým článkem. Celý den bádám, co bych vám sem dneska přidala. Mám pár nápadů ale chtěla jsem si je nechat jako záložní. A pak jdu prostě po náročném dnu domů, dívám se na nebe, vidím hvězdy. A v tom mě napadá že to je právě to o čem bych vám dneska chtěla psát. Především mě ale zajímá váš názor a vaše debaty v komentářích velmi ocením. Také bych chtěla poděkovat všem, kteří navštěvují můj blog. Dělá mi to hroznou radost, obzvláště ty vaše komentáře. Moc děkuji.

Když tedy vesmír a hvězdy vezmeme ze zcela neprofesionální a nevědecké stránky.. co si představíme?
Jak vůbec mohl někdo přijít na pojem nekonečno? co to vůbec je?
co se vesmíru týče.. mám miliony otázek na které nikdy nedostanu rozumné odpovědi, které bych přijala a brala je tak.
Když jsme tak u tématu vesmír, patří do něj i planety. Nastane někdy doba, kdy se všichni poletíme podívat někam na jinou planetu? Osobne doufám že ne, protože by jsme ji určitě zamořili tak, jako tu naši. Měli by jsme si více vážit země na které žijeme. Lidstvo se zahubí samo za pár let. děláme tak moc nepořádku už teď, a je to čím dál horší. Viděli jste někdy stopy které jsme zanechali i tam, kde jsme nikdy nebyly? Je to hrozné, ale o tom až jindy.
..že tohle jsou naše odpadky, které krouží kolem naší zeme si mnoho lidí vůbec neuvědomuje.

Když to vezmeme ale z hezčího hlediska. Znáte ty večery, kdy prostě sedíte na zahradě, a díváte se na hvězdy.. třeba diskutujete s kámoškou o vesmíru? o hvězdách? hledáte souhvězdí?
Zdá se mi to jako něco nesmírně krásného. Jak tohle mohlo vzniknout, a jak daleko to od nás vlastně je, a my to přesto vidíme tak jasně.. fascinuje mě to.

Dlouho jsme s kamarádkou řešily pojem nekonečno. Třeba někde ten konec je, jen my jsme ho stále nenašli..
Magie. I ona.. hlavně ona s celým vesmírem souvisý. Věci, které si nedokážeme vysvětlit, paranormální jevy.. kde se to u nás asi bere?
Jak to máme s nebem a peklem? kdyby bylo nebe.. kde asi? Podle mě je tohle jen pověra.. mítus pocházející z náboženství (omlouvám se všem, kteří věří, váš názor a víru vám neberu jen tu píšu ten svůj) a je to také skvělý reklamní tah. Tak proč to nevyužít.
Stejně jako upíři, vlkodlaci, duchové.. Ale.. kdyby přecejen existovali a měli by podobnou podobu.. museli by být vskutku nádherní ..
A koneckonců, co by to bylo za vánoce bez vánočních hvězdiček? To právě hvězdičky nám svítí na oknech, zdobíme jimi špičky tromečků a věšíme je jako ozdoby. Podle mě jsou symbolem něčeho krásného.
Vím, že tenhle článek nedává moc hlavu ani patu, berte to jen za článek na zamyšlení..

Jaký máte na vesmír názor vy?

Také ho obdivujete tak jako já? :)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

14. december 2014 at 18:52 | Ranly |  Films and serials
Ahojky, omlouvám se, že jsem včera už nenapsala, hned vám povím proč.
V sobotu bylo docela náročné vstávat i v těch 9 když jdete spát ve tři ráno ale coby ne. Dala jsem si rychlou snídani a hned jela cvičit. Hned z rána mě pobavil vzkaz mojí mamky když jsem přišla do koupelny :
tedy já když nestíhám nebo prostě někde něco zapomenu tak se tomu vždy směje, no a v pátek večer jsem nějak nechala před umyvadlem svoje papuče, když jsem pak přišla ráno našla jsem tam vzkaz "mějte se, skočila jsem do umyvadla.." :D

Hned co jsem přijela ze cvičení už na mě čekal přítel a šli jsme k nám. Já si dala rychle sprchu, udělala ze sebe člověka a vyrazili jsme do Prahy, na Čerňák. Důvodem byl Hobit. Ne že bych ho měla ráda a tak hrozně moc se na něj těšila jako ostatní ale nechala jsem se přemluvit.
lístky jsem si musela zarezervovat, jinak by jsme neměli šanci se tam dostat...
Když jsem lístky vyzvedávala měli na pultech dané cedule, že lístky na Hobita jsou vyprodané. Jen rezervace.
Před kinem jsem si nemohla pomoct a začla jsem si do Starbuck pro karamelové frapé :3

A teď už tedy k Hobitovi

"Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.(Warner Bros. CZ)


Můj názor
Sama moc nevím co napsat. Nejsem úplně nadšená, úspěch byl že jsem neusla, protože jsem od toho chvílema neměla daleko (hlavně na začátku). Ale můžu říct, že mě to docela i bavilo. Nejlepší byly přítelovi komentáře - třeba jak tam přijede na praseti nebo o tý koze co vyskákala až nahoru na tu skálu. Na druhou stranu na to, že je to poslední díl, se mi zdá že spoustu toho zůstalo otevřené.

Protože jsem tam byla právě s přítelem, který se na film velmi těšil, řekla jsem si že sem zveřejním i jeho názor (kerý mi napsal na fb) :
Všechny 3 díly byli dobré, impozantní, dech beroucí a krásně vavazujici na pána prstenů. Ale 3 díl hobita mě nijak moc neuchvátil čekal jsem víc. Ale best scény asi byli jk přijel trpaslík na praseti, později tam jezdili na kozach. I elf nezklamal - na sobovi. Čekal jsem, že tam ukáží jk saruman se spojí se stínem sauronem.. S miláčkem to bylo nejlepší
Untitled
Po Hobitovy jsme chtěli jet rovnou domů. Když jsme ale dorazili na hlavák zjistili jsme, že si dvě hodinky počkáme. Tak jsme se bavili o všem možném a utíkalo to docela rychle. Pak když jsme přijeli domů jsme byli docela vyčerpaní takže jsme šli rovnou spát.

Co se dneška týče tak se učím, doháním věci které jsem nestíhala přes týden a mám v plánu vytvořit nějaký nový dess.

Jaký máte názor na Hobita (a Pána prstenů) ? Jdete do kina nebo už jste byly? Líbil se vám?


My christmas room decoration

12. december 2014 at 23:37 | Ranly |  Review and tips
Moc se omlouvám, že píšu článek tak pozdě, ale mám nabitý program a na večer naštěstí nic nemám. (věřte nebo ne, je jedna ráno a já tu pro vás píšu tenhle článek)
Pro naladění vánoční nálady si můžete pustit písničku: (našla jsem ji nedávno, a ted jí poslouchám docela často, tak se snad taky zalíbí :)

Na úvod bych měla zmínit že mojí výzdobu z největší části tvoří právě svetýlka. Všechna jsou z Ikey. Kupovaná ale snad předminulý rok. A teď už k výzdobě - začla bych mojí postelí - mám tedy paladnu. Nahoře většinou spím, dole mám "jakoby gauč" ale je to i dobrý nocleh pro návštěvu. Tam jsem tedy přidělala světýlka a na schody uvázala červenou mašly, která na fotkách ovšem nejde vidět.

Pokračovat budu nástěnkou. Tam tedy žádná světélka nemám. Zvolila jsem jednoduchost mám tam dvě mašle, obrázek, nahoře na rámu řetěz, a ponožku od Lindth z minulého roku, byla plná těch nejlepších čokoládiček :3 také tam mám rolničku a dva náhrdelníky - reprodrozda a takovou kytičku od přítele. Vím, že to není žádný zázrak ale vůbec mě nenapadalo co tam dát a vzhledem k tomu, že doteď byla má nástěnka přeplácaná je to příjemná změna.
Řada na okna. Na těch se dá hodně vyřádit. Můžete vystřihnout z papíru vločky, koupit si sníh a nastříkat si ho na okno, i s nějakým originálním nápisem či obrázkem.. nebo tam prostě dáte světélka jako já :D První okno je tedy moje, to druhé máme v chodbě. Letos jsme si s výzdobou tolik hlavy nelámaly.. Vloni jsme na tom velkém okně (nejde to moc vidět, jsou to dve velká okna) měli sněhuláka na sněhu a ty koule co tam teď jen tak volně jsou měli znázor'novat padající sníh.. Nebo je ještě pěkné si udělat z alobalu rampouchy. Záleží co se vám líbí.
Teď už k výzdobě poliček.. (mám totiž prosklené knihovničky, tak jsem si řekla proč je nevyužít. Ta světélka opět z ikey (to červené už mi dosvítilo tak jsem to fotila pši světle..) zdá se mi to takové decentní a opravdu se mi tento nápad líbí (vím, samochvála smrdí) v prvním okénku mám tedy malé krabičky a ve druhé poličce mám černé "dřevo" s nápisem Dream z kiku.
Nahoře potom mám 4 svíčky z Ikey - velmi ráda je pálím, krásně to provononí pokoj. Ten rádoby rámeček je tam z důvodu, že jsem chtěla udělat takový vánoční 3D obraz.. dát do toho ozdobičky třeba stromeček nebo vločky nebo cokoli.. jenže jsem nic vyhovujícího nemohla sehnat tak mi to tam takhle leží a mě to štve :D
v podstatě něco jako tohle, akorát dovnitř nemusíte dávat zrovna koule, ale vytvořit si z toho nějaký obrázek.
Následuje taková rohová policová skříňka na které jsem tedy jen obměnila fotky za nějaké, s vánoční tématikou, lucky stars jsem nedělala sama, přiznám se že mi absolutně nejdou :D
Hned na té první fotce můžete vidět náš nejlepší výtvor lo'nského roku. Nedělaly jsme sněhuláka jako každý, ale sochu. Byla stejně velká jako my a vydržela vážně dlouho. Je možné že jsem vloni tuhle fotku už přidávala :) *všechny ty fotky jsou mé tvorby
Dále tu mám opět další dvě poličky. Na první mám opět malé světélko a váznu, do které jsem dala ozdobičky. Ve druhém okně mám takové kuželové světo, kolem kterého jsem poskládala červené hvězdičky. A musím uznat, že jak to světlo hodně svítí, dělá to takový zajimavý dojem když vejdete do mého pokoje a jen vidíte to světlo z poličky :)
Co se takhle těch poliček týče podle mého na nich můžete mít snad cokoli, co doma najdete. Vánočního plyšouna, betlém, takovou tu kouly s vánočním motivem se kterou zatřesete a padá tam sníh,..

Posledním doplňkem pokoje je tedy kofolácké prase. Myslím, že úplně každý zná tu reklamu, a že spousta z vás ví, že byla o tohle prase soutěž. Za určitý počet bodů jste ho získali. No, můj táta miluje Kofolu a hned co zjistil, že tato akce probíhá usilovně sbíral bodíky, lepil, poslal.. a měli jste vidět jak se rozzářil když tohle "parádní" prase přišlo k nám domů. K vánocům už prostě patří tak jsem si ho letos dala na skříň, protože na gaučíku zabírá moc místa.

Ještě jsem vám sem chtěla přidat, ještě ke včerejšímu článku tedy, jak jsme byli v té Ikee, koupila jsem si tam stylové jmenovky na dárky :)
A na úplný závěr jsem vám natočila krátké video, jak to tak u mě vypadá vě tmě :) (nemusíte si zapínat zvuk, přidala jsem tam nějaký zvuk z YT .. chtěla jsem původně video více propracovat, ale je pravda že to s programem na videa ještě moc dobře neumím a než bych se k tomu dostala..)

kdyby to někomu nešlo spustit tak video najdete zde

Líbil se vám článek? jak jste na tom s výzdobou vy?


Eaten

11. december 2014 at 23:57 | Ranly |  Diary
Ahoj! Dneska jsem pro vás chtěla přichystat článek s mojí vánoční výzdobou. Nakonec jsem ale jela do Prahy a teď už se mi to nějak všechno nechce fotit a tak, tak napíšu aspoň krátký deníček o dnešku a výzdobu přidám zítra. Snad vás nebude moc nudit :)

Byl to normální čtvrtek - 8 hodin, domů bych přijela ve čtyři, ovšem hned ve tři po škole mě vyzvedl táta a jelo se. Účel byl vyzvednutí kamery z opravny..
Ještě cestou, když v tomhle období svítí sluníčko máte hned lepší náladu.

Takže nejdříve jsme z Čerňáku zamířily na Jiřího z Poděbrad a šli pro kameru.
Když jsme ji vyzvedli, jeli jsme rovnou na Čerňák - vzhledem k tomu, že se snažím šetřit na Iphone tak nechci moc utrácet. Přesto jsem si nemohla odpustit nejlepších pár kousků:

*moc se prosím neděste, fotila jsem je narychlo večer když jsme přijeli, make-up už je ty tam a já zralá na to napsat článek a jít spát

Jedná se o kousky ze Sinsay. Poslední dobou je můj velmi oblíbený.

Před pár týdny jsem tam koupila boží jegginy které mi skvěle i padli.. Bohužel, když jsem jednoho krásného dne jela s kámoškou opět do Prahy do kina na Hunger Games.. spěchaly jsme na vlak, já zakopla a hodila takovou "hubu" že jsem si na sebe rozlila starbuck, jegginy v háji a kolena s nima. Ještě týden jsem nemohla pořádně chodit. a strupy ne a ne se zahojit.

Takže jsem byla ráda za tyhle, které jsem tam našla. Mají také zip (můžete vidět na obrázku níže) a takovou tu "blízkavou, koženou? část" či jak to nazvat nad koleny, které ale bohužel asi nejdou moc vidět.

Potom jsem sehnala obyčejné bílé tričko jen se zipem na levém rameni.

A nakonec černá mikča kterou bohužel na fotce moc dobře neudivíte, ale někdy ji určitě přidám na lepší fotce.

Nakonec jsme se stavili v Ikee - nejdřívě večeře a pak jsme ji celou prošli
Dala jsem si 10 masových kuliček s hranolkama, nejlepší pomerančový "džus"
a můj oblíbený zákusek - čokoládovo - karamelový dortík s kousky mandlí :3 (nevím jak přesně se jemnuje ale miluju :3)

A jelo se domů! :)
Omlouvám se za kvalitu fotek jsou focené pouze mobilem..
Vím, takový lehčí článek snad se líbil. :)

Co si dáváte nejraději v Ikee vy? Co tam nejvíce zbožňujete ( za věci, celkově)?


Christmas Gifts - for him

10. december 2014 at 23:08 | Ranly |  Review and tips
Tak dneska tu máme slibovaný článek o dárcích pro něj. Bude to zameřený zase všeobecně. Kažodpádně pro mě je tedy 100% horší shánet dárky pro kluky než pro kámošky, mamku nebo tak. Tak se do toho dáme :)

U kluků je podle mě hrozně důležité jak ho znáte. Pokud je třeba hudebně založený, můžete mu koupit nějaké věci s tím spojené, třeba nějaké super trsátko, přesku na kytaru, klidně novou kytaru! :D
Pokud je to sportovně založený tip (sport celkově teď je docela hitem, co si budeme povídat) můžete mu pořídit něco k tomu. Například činky, proteiny, rukavice na posilování, někde jsem viděla že dávali i Bubble lahev. Nebo mu můžete klidně pořídit permanentku do nějaký vytuněný posilky.

Kluci se sice tak rádi nečačnačí a nemalují jako my, holky. To ale neznamená že jim nemůžeme dát taky nějakou sadu sprchových gelů, či voňavek.
Co se týče tatínků nebo dědečků, či kluků kteří rádi čtou ( a že jich je čím dál méně, se mi zdá) nemůžeme zapomenout na nějakou pěknou knížku!
Podle mě, je pěkné dát svému příteli nějakého obřího plyšáka. Jsem si jistá že vykouzlí úsměv na tváři :)
*dobře, mladší by tam vypadal líp :D
dále bych navrhla nějaká sluchátka, nebo elektroniku, klidně i nějakou hru kterou si tajně touží koupit.
Také nesmím zapomínat na již zmíněný comics point, nebo Ebay kde seženete cokoli spojené s jeho oblíbenými postavami ze světa filmů.
Tatínkům nebo dědečkům můžete dát pod stromeček třeba nějakej košík jídla, nebo oblíbený alkohol..
Někteří kluci chodí rádi nakupovat takže dárkové poukázky do obchodů jsou také volbou, nebo, pokud je to váš dlouholetý přítel či známost můžete klidně něco vybrat sami.
třeba nějaké tepláčky :)
Poslední co bych ještě dodala, jsou nějaké náramky, řetízky, hodinky, přívěšky na klíče a pod. Zlatnicví máme téměř všude. A pěkné kousky se dají najít i v CA nebo NY
* pozor ale, jen u někoho to vypadá dobře, některým klukům to moc nesluší

Doufám že se vám líbil i tento článek a odnesli jste si z něj aspoň nějakou inspiraci. :)

Jaké jste koupily vy dárky pro přítele, kámoše, taťku, dědu? :)