Game of thrones

4. july 2014 at 0:46 | Ranly |  Films and serials
Chtěla jsem se s vámi podělit o pár mých nejoblíbenějších seriálů a tohle je první z nich. Taky mě k tomu tak nějak nakopl fakt že se na něj teď s přítelem každý den od začátku díváme a taky to, že jsem si konečně přinesla knïhu Hra o trůny z knihovny vohou :D (čekala jsem na ní skoro dva měsíce)
Valar Morghulis

A o čem že to vlastně je?
  • Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky...
    Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit.(oficiální text distributora)
Hra o trůny je americký fantasy dramatický seriál kabelové televize HBO. Jeho tvůrci jsou David Benioff a D. B. Weiss. Předlohou je populární, dosud nedokončená fantasy sága Píseň ledu a ohně spisovatele George R. R.
A můj názor?
Vím, že by bylo lepší to sem napsat vlastními slovy ale o seriálech neumím napsat o čem jsou jako celek. Každopádně to zpracování se mi moc líbí, přesto že když jsem s tím v loni, touhle dobou, začínala nebavilo mě to tak moc. Musím ale dodat že ty nové díly které teď vyšli mi sebrali dech. A né bezdůvodně se tento seriál stal nejsledovanějším, takže něco na něm být prostě musí. Plyne z toho že bych tento seriál doporučila všem, kteří mají rádi sci-fi, pak asi těm co mají rádi historii protože tento seriál je trochu ze starší doby, na druhou stranu je to občas i dost "úchylné" (neděste se, takhle to popisovala moje kámoška, která mi to doporučovala slovy "hlavně se na to nedívej" :D) prostě bych ho doporučila asi všem :D vždy to můžete zkusit, obzlášť teď, když jsou prázdniny a nemáte co dělat, a vždy to taky můžete vyponout, když vás to nebude bavit. :) A teď ještě něco málo k postavám (nenapíšu toho moc, pro případ, že by se na to někdo začal dívat nově, abych mu moc neprozradila)

Mezi mé oblíbence patří:

Daenerys Targaryen (Emilia Clarke)

Moje nejoblíbenější postava je asi právě ona. během té doby, co toho tolik zažije, se strašně změní z té jemné dívky co je v první sérii, já nechci moc prozrazovat ale.. prostě matka draků :3 ona je prostě nej. strašně jsem se těšila vždy na ty scény s ní, i když v některých dílech je minimálně nebo vůbec. Doufám že jí její plány vyjdou.

Arya Stark (Maisie Williams)

Tohle je moje malá hrdinka. Ne, nějak jsem si ji poslední dobou zamilovala, jak se dívám teď znovu, a vidím celkově u všech postav, jak moc se změnily. Z takový malý ňuňatý holčičky se stane.. řeknu jen silná dáma. Vážně, na to jak je mladá, je dost dobrá. Doufám, že to s ní nakonec nějak dobře dopadne. Líbí se mi víc, než její sestra, určitě je mnohem chytřeší přesto že je mladší.

Jon Sníh (Kit Harington)

Další z mých oblíbenců,(mám prostě ráda Starky) i když on jakoby není, no co, vydrží tam dlouho, a je podle mě, docela důležitou postavou, dokonce mu vydrží i vlk, který já mám strašně ráda. (Starkové mají za mazlíčky vlky, každý měl jednoho, víc už vám řekne seriál :) )

Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

Tyrion
Ze začátku jsem ho neměla moc ráda, každopádně po tom co všechno Vám o sobě řekne, a po tom co tak nějak.. udělá jsem si ho vážně oblíbila, a je mi ho dokonce líto. Mimochodem vyšla knížka - Mudrosloví urozeného pána Tyriona Lannistera kde jsou všechna jeho moudra, tu knihu jsem měla párktát v ruce v knihkupectví a opravdu stojí za to.

A dalších pár důležitých najdete v celém článku - chtěla jsem to rozdělit, ale nešlo to pak zobrazit. -.-

Joffrey Baratheon (Jack Gleeson)

( omlouvám se, že tu není jeho fotka, ale vždy, když ji sem dám, tak mi to nahlásí chybu a napíše že text článku nesmí být prázdný. Nechápu?! :OO)

On je kapitola sama o sobě, ne, já nechci nic prozradit, takže řeknu jen to, že ze začátku jsem z něj byla vedle asi jako Sansa, ale po tom co bude dál.. dobře mu tak. Valila jsem oči. Sebralo mi to dech, oči nalepené u obrazovky.

Cersei Lannister (Lena Headey)

Je to vlastně Tyrionova a sestra a matka Joffreyho. Já bych jí nejraději zabila, ne, to by nebylo pak ono, ale kdo ví co se s ní stane. Tak přecejen je to královna ale (promiňtě mi ten výraz) pěkně vychcaná! :D

Sansa Stark (Sophie Turner)

Svou roli tam taky sehraje. Je mi jí líto. Ale pak když už se to tak trochu zlepší zase přijde něco.. / Víte že je fakt srašný psát názor, když nechcete nic prozradit? :D/ takže, snad už se bude mít líp. Hlavně na konci teď té série, mi bylo líto, že se nesetkali..

Bran Stark (Isaac Hempstead-Wright)


Jeho mi bylo hrozně líto, kažodpádně v posledím dílu zatím poslední série jsem opět valila oči a jeho představy pro mě byli vždycky zajímavé. No, uvidíme co si na nás nachystají dál.

Ramsay Sníh (Iwan Rheon)

Jako poslední postavu, o které něco napíšu, jsem si vybrala právě jeho, je to asi spíš tím, že já toho herce miluju :D Nevím, kdo tu znáte seriál Zmetky (jestli neznáte, nevadí, taky o tom seriálu během prázdnin napíšu) a on tam hraje tu, pro mě nejlepší a nejbožejší postavu, a co ho daly do Her opět.. perlí :D prostě on je boží všude.
Pozn. Kdo znáte.. ta scéna s tou klobásou :D prostě nej! :D

Určitě bych mohla zmínit mnoho dalších jmen, tváří, které pro seriál hodně znamenali, znamenají. Nechci nic prozradit, proto bylo docela těžké o tom vůbec psát. Kažodpádně doufám, že jsem vám tento seriál příblížila, pokud jej ještě neznáte a třeba se na něj začnete dívat.
Doufám, že nevadí že je to trochu delší článek než obvykle. Budu ráda když mi napíšete, jestli chcete více takových článků, jestli by jste měli zájem o rezenci na knihu, a pro ty, kteří seriál znají, koho máte nejraději vy? :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Regina Regina | Web | 4. july 2014 at 10:16 | React

Ten seriál miluju! :-D Mojí oblíbenkyní je určitě Daenerys, její postavu jsem si hned na začátku zamilovala a i přes její 'změnu' ji mám stále ráda. :-)
Chystám se přečíst knížku, ale je to teda pořádná bichle! :D
Určitě přidávej takových článků víc, je fajn si přečíst tvoje názory na postavy :-)

2 Sodomagor. Sodomagor. | Web | 4. july 2014 at 11:23 | React

Tento seriál neznám, ale mockrát jsem o něm slyšela. Můj přítel je jeho velký fanoušek a je do toho blázen, už tuším asi proč :D.

3 shabana shabana | Web | 4. july 2014 at 11:43 | React

Já seriál taky neznám, ale vypadá zajímavě.
Super blog.

4 Vampire girl IS Vampire girl IS | Web | 4. july 2014 at 11:46 | React

O tomto seriálu jsem už hoodně slyšela,dokonce jsme se na to dívali na konci roku v angličtině(na 1. epizodu) a docela mě to zaujalo.Chci v tom pokračovat :).Uvidím jestli mě to bude bavit i nadále.

5 /S /S | Web | 4. july 2014 at 13:36 | React

Odvšadiaľ možne počúvam o tomto seriále..asi si ho pozriem :) dobrá recenzie ;)

6 Andy Andy | Web | 4. july 2014 at 14:49 | React

Mě tenhle seriál všichni doporučují, ale pořád jsem se k němu nějak nedostala. Tak snad teď, během prázdnin :)

7 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 4. july 2014 at 16:18 | React

Byli sme na nákupech jen u nás ve městě:)
Jinak na tenhle seriál se kouká můj brácha. Pořád mi o tom mele a na jeden díl sem se koukala i sním. A chci se na to začít koukat hned co sjedu poslední díly sexu ve městě:)

8 Calistka Calistka | Web | 4. july 2014 at 22:29 | React

Na tento seriálek koukám a je naprosto úžasný, ale nějak se mi na 4. sérii už koukat nechce :)

9 Sabí Sabí | Web | 5. july 2014 at 22:41 | React

✖ wow, to vypadá fakt zajímavě:O:OO uu

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement