July 2014

Shopping

19. july 2014 at 3:12 | Ranly
Čauky, moc se omlouvám že to tak trvalo, video se mi nahrávalo dneska skoro celý den, a taky ten prográmek na úpravu videí mi dal docela zabrat. Doufám že se vám teda bude video líbit, spoustu věcí jsem v něm vynechala :D ale berte ohledy na to, že je to první video, měla jsem docela trému (?) Každopádně budu ráda za každej názor, lajk i komentář.
Jinak se omlouvám, mám tam strašně divný vlasy :D a taky za výslovnost některých názvů, mluvím jak debil, to je tou trémou že už jsem neuměla ani mluvit..
Nejvíc se omlouvám za toffí nut latý, to je fakt děs. Jinak je to teda toffe nut latte, je to ještě vánoční kolekce, ale ve většině vám to ještě namíchají :3
Ten růžovej (a zlatej a červenej) lak, co jsem říkala že jsem potřebovala k nám do města tak to bylo z Tety a ten zlatej byl z rossmana.

Net

16. july 2014 at 11:49 | Ranly |  Diary
čauky, tak zase píšu.

Včera byla na plánu Praha s Vikim (můj boyfriend, pro ty co neznají :D) Bylo to fajn, sama jsem se divila, že je nakupovací typ, neřekla bych to do něj, ale co už. Zřejmě ho bavilo být obklopený mýma taškama. Jinak většinu věcí mi radil on, takže bych mu taky tímhle článkem chtěla poděkovat. Mám teď ale menší problém s netem, takže tento článek, který měl být zveřejněný už včera, asi posunu ještě na pár dní, nebo možná jen do večera, protože psát na mobilu články je fakt o nervy. Jinak mě napadlo, vzhledem k tomu, že těch věcí je vážně hodně, jestli bych neměla zkusit natočit video? Tak nevím, měli by jste o to zájem? A jak si užíváte vy? (vím, že tu otázku dávám pořád, ale každej den děláte aspon trochu něco jiného ne? :) ) Tak děkuji za názory a omlouvám se že ten článek vychází ted a vyjde ještě později.

Trip - Karlovy Vary

14. july 2014 at 0:05 | Ranly |  Diary
BTW: Moc se omlouvám, že článek vyšel až dnes, měla jsem ho napsaný už v pátek, proto je vše psané jako včera, a omlouvám se, že jse tam tolikrát slovo jsme nebo byly. Ale chtěla jsem ho sem přidat kompletní a neměla jsem stažené fotky.

Pro naladění:


Ahoj, tak se hlásím se slibovaným článkem. Tedy, jely jsme s kámoškou do Karlových Varů, kvůlu "křeslu" - železnému trůnu z her o trůny. No, a jak že to probíhalo? Den předem kámoška koupila jízdenky od studentagenci to bylo asi jediné, nejdůležitější.
(kámoška a já.. :D)
Tak jsem ve středu v pět ráno vstala, připravila se, udělala si nějaké jídlo sebou a ve třičtvrtě se pro mě kámoška stavila a vydaly se na vlak. Za hodinku v Praze, pak na metro, na Pankrác a hledat busy od studentagenci. Ty jsme úspěšně našly. Doufaly jsme, že stojíme správně, což nám potvrdil symatický ťaman, který Karlovy Vary ani neuměl vyslovit, a to si to zkoušel asi třikrát, tak jsme se mu docela smály.. :D Potom si s námy chvíli povídal, tedy, spíš s kámoškou, protože já jsem mu moc nerozuměla (jo, budu si muset zlepšit ájinu). Pak se otevřel bus a už se jelo. Tak první část jsme úspěšně zvládly.
Do Varů jsme dorazily kolem 10-11 hodiny a následoval druhý nejdůležitější krok.. najít a dojít do hotelu Thermal. Do mobilu jsem si dala adresu a šly jsme. Nakonec se ukázalo, že je mnohem blíž, než jsme si myslely takže dojít tam byla hračka. Najít trůn už byla hračka. Nikdo tam nebyl (teda až na dvě holky, které se právě dofotily a šly..), takže jsme se šly rovnou fotit. Bylo to boží.
(foto z instagramu :D - follow me )
Ale bylo tak.. 12(?) a cíl dne byl splněn. Jízdenky zpět byly na pátou, takže jsme se šly projít po kolonádě, ale protože pršelo, a byla vážně kosa, krom to já ve svém oblečení.. :'D Zůstaly jsme ve vřídelní kolonádě asi tak hodinku, daly si lázeňské oplatky (zapoměla jsem je vyfotit než jsem je snědla :D takže aspoň obal) s příchutí oříšku a vanilky, vanilka byla mnohem lepší.

Neměly jsme moc co dělat, Vary jsou sice krásné, ale když prší, nemáte moc šancí. Tak jsme tam tak bloudily, nebo někde seděly, převážně u toho vřídla, protože tam bylo teplo. Přesto jsme byly dost promrzlé, obzvlášť já.
A když bylo čtvrt na pět, vydaly jsme se zpět, na bus. Stály jsme na místě, kde nás vysadil, a čekaly. Jenže pět pryč, čtvrt na šest pryč, půl šesté pryč a on nikde. Tak jsme se šly podívat ještě na takovou tabuli, kde byla mapka s tím, že tam, kde nás vysadil se pouze vystupuje a nastupuje se uplně někde jinde. Tak jsme podle mapky šly. Je uplně divně nakreslená, vážně, jsme šly na druhou stranu.
Nějaká paní viděla, jak jsme bezradné tak se nás zeptala, a navedla nás na správnou cestu. Když jsme tedy dorazily, bus nám samozřejmě ujel, tak jsme zašli do nějaké "kanceláře" student agenci, kde jsme se zeptaly, co máme teda dělat. Paní, velice "příjemná", řekla, že si máme koupit nový lístky, že máme smůlu. (už takhle jsme za cestu zaplatily asi 500,- ) takže jsem šla zavolat tátovi, který mimochodem byl na druhé straně ČR protože se vracel ze služebky, a že pro nás teda přijede. Mohly jsme se rozhodnout, co je lepší. když jsme ale viděli ten hnusnej bus, (oproti tomu co jsme s ním jeli tam, hnus.) rozhodly jsme se čekat.
číňanka to asi zjistila :D (většina číňanů spala)
Tak, celé promrzlé, kámoška už se tam vážně klepala kosou, jsme čekali asi 3 hodiny na tátu. Za tu dobu jsme si přečetly deník festivalový speciál nebo jak se to jsmenovalo, projely jsme všechny fotky, a nakonec to docela i uteklo. Zajely jsme do mekáče na jídlo, a vyrazily domů. Přijely jsme tedy někdy o půlnoci. Úplně hotové, a to vše kvůli jednomu trůnu. Nakonec nevím, jestli se to teda zrovna vyplatilo, ale zrovna já mít keci nemůžu, to kvůli mě, se jelo včera, protože mě nepustili v "práci".
Ještě bude chtít nějaké úpravy..

BTW: Moc se omlouvám, že článek vyšel až dnes, měla jsem ho napsaný už v pátek, proto je vše psané jako včera, a omlouvám se, že jse tam tolikrát slovo jsme nebo byly. Ale chtěla jsem ho sem přidat kompletní a neměla jsem stažené fotky.

When work prevents

8. july 2014 at 20:37 | Ranly |  Diary
Koukala jsem, že článek Her o trůny se vám docela líbil, a moc děkuji za ty komentáře. Shodou okolností na festival do Karlových varů dorazil právě trůn z her, takže jsme se s kámoškou, jako praví milovníci, rozhodly, že se tam zajedeme podívat. Díky mé brigádě, a tátově práci ( vždy jezdíme na výlety s tátou, ale já nemůžu o víkednu a on v týdnu) jsme odkázané samy na sebe, a jedeme na vlastní pěst (a za vlasní money :'D) do Karlových Varů ve čtvrtek, takže určitě pak napíšu článek o tom, jaké to bylo, jak vše probíhalo, i když si myslím, že to nebude nějak extra zajímavé, určitě nafotím mnoho fotek. Trůn v ČR se možná už nikdy neobjeví, kdo ví.. takže nechceme zmeškat unikátní šanci.
vary_trun_4
I když jsme chtěli s Vikim (už mě nebaví psát přítel, prostě se jmenuje Viki :D) jet do Prahy, tak to odkládáme, z toho dne bude určitě taky článek, pokud Vás bude tedy zajímat, co jsem pořídila a co jsme všechno stihli.
A co mám v plánu na dnešek? Spíme s kámoškou v autě, vzhledem k možnostem a počasí.. aspoň něco podnikáme. Pustíme si nějké ty filmíky, pokecáme.. a tak..
Možná bych to mohla říct jako skvělej typ na využití nepojízdného auta, tak přidávám fotku, ještě nezabydleného a načechraného:

A náš super stylový koš na odpadky :DD
A co vy? jak trávíte prázdniny? přespáváte někde? :)

Game of thrones

4. july 2014 at 0:46 | Ranly |  Films and serials
Chtěla jsem se s vámi podělit o pár mých nejoblíbenějších seriálů a tohle je první z nich. Taky mě k tomu tak nějak nakopl fakt že se na něj teď s přítelem každý den od začátku díváme a taky to, že jsem si konečně přinesla knïhu Hra o trůny z knihovny vohou :D (čekala jsem na ní skoro dva měsíce)
Valar Morghulis

A o čem že to vlastně je?
  • Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky...
    Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit.(oficiální text distributora)
Hra o trůny je americký fantasy dramatický seriál kabelové televize HBO. Jeho tvůrci jsou David Benioff a D. B. Weiss. Předlohou je populární, dosud nedokončená fantasy sága Píseň ledu a ohně spisovatele George R. R.
A můj názor?
Vím, že by bylo lepší to sem napsat vlastními slovy ale o seriálech neumím napsat o čem jsou jako celek. Každopádně to zpracování se mi moc líbí, přesto že když jsem s tím v loni, touhle dobou, začínala nebavilo mě to tak moc. Musím ale dodat že ty nové díly které teď vyšli mi sebrali dech. A né bezdůvodně se tento seriál stal nejsledovanějším, takže něco na něm být prostě musí. Plyne z toho že bych tento seriál doporučila všem, kteří mají rádi sci-fi, pak asi těm co mají rádi historii protože tento seriál je trochu ze starší doby, na druhou stranu je to občas i dost "úchylné" (neděste se, takhle to popisovala moje kámoška, která mi to doporučovala slovy "hlavně se na to nedívej" :D) prostě bych ho doporučila asi všem :D vždy to můžete zkusit, obzlášť teď, když jsou prázdniny a nemáte co dělat, a vždy to taky můžete vyponout, když vás to nebude bavit. :) A teď ještě něco málo k postavám (nenapíšu toho moc, pro případ, že by se na to někdo začal dívat nově, abych mu moc neprozradila)

Mezi mé oblíbence patří:

Daenerys Targaryen (Emilia Clarke)

Moje nejoblíbenější postava je asi právě ona. během té doby, co toho tolik zažije, se strašně změní z té jemné dívky co je v první sérii, já nechci moc prozrazovat ale.. prostě matka draků :3 ona je prostě nej. strašně jsem se těšila vždy na ty scény s ní, i když v některých dílech je minimálně nebo vůbec. Doufám že jí její plány vyjdou.

Arya Stark (Maisie Williams)

Tohle je moje malá hrdinka. Ne, nějak jsem si ji poslední dobou zamilovala, jak se dívám teď znovu, a vidím celkově u všech postav, jak moc se změnily. Z takový malý ňuňatý holčičky se stane.. řeknu jen silná dáma. Vážně, na to jak je mladá, je dost dobrá. Doufám, že to s ní nakonec nějak dobře dopadne. Líbí se mi víc, než její sestra, určitě je mnohem chytřeší přesto že je mladší.

Jon Sníh (Kit Harington)

Další z mých oblíbenců,(mám prostě ráda Starky) i když on jakoby není, no co, vydrží tam dlouho, a je podle mě, docela důležitou postavou, dokonce mu vydrží i vlk, který já mám strašně ráda. (Starkové mají za mazlíčky vlky, každý měl jednoho, víc už vám řekne seriál :) )

Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

Tyrion
Ze začátku jsem ho neměla moc ráda, každopádně po tom co všechno Vám o sobě řekne, a po tom co tak nějak.. udělá jsem si ho vážně oblíbila, a je mi ho dokonce líto. Mimochodem vyšla knížka - Mudrosloví urozeného pána Tyriona Lannistera kde jsou všechna jeho moudra, tu knihu jsem měla párktát v ruce v knihkupectví a opravdu stojí za to.

A dalších pár důležitých najdete v celém článku - chtěla jsem to rozdělit, ale nešlo to pak zobrazit. -.-

Joffrey Baratheon (Jack Gleeson)

( omlouvám se, že tu není jeho fotka, ale vždy, když ji sem dám, tak mi to nahlásí chybu a napíše že text článku nesmí být prázdný. Nechápu?! :OO)

On je kapitola sama o sobě, ne, já nechci nic prozradit, takže řeknu jen to, že ze začátku jsem z něj byla vedle asi jako Sansa, ale po tom co bude dál.. dobře mu tak. Valila jsem oči. Sebralo mi to dech, oči nalepené u obrazovky.

Cersei Lannister (Lena Headey)

Je to vlastně Tyrionova a sestra a matka Joffreyho. Já bych jí nejraději zabila, ne, to by nebylo pak ono, ale kdo ví co se s ní stane. Tak přecejen je to královna ale (promiňtě mi ten výraz) pěkně vychcaná! :D

Sansa Stark (Sophie Turner)

Svou roli tam taky sehraje. Je mi jí líto. Ale pak když už se to tak trochu zlepší zase přijde něco.. / Víte že je fakt srašný psát názor, když nechcete nic prozradit? :D/ takže, snad už se bude mít líp. Hlavně na konci teď té série, mi bylo líto, že se nesetkali..

Bran Stark (Isaac Hempstead-Wright)


Jeho mi bylo hrozně líto, kažodpádně v posledím dílu zatím poslední série jsem opět valila oči a jeho představy pro mě byli vždycky zajímavé. No, uvidíme co si na nás nachystají dál.

Ramsay Sníh (Iwan Rheon)

Jako poslední postavu, o které něco napíšu, jsem si vybrala právě jeho, je to asi spíš tím, že já toho herce miluju :D Nevím, kdo tu znáte seriál Zmetky (jestli neznáte, nevadí, taky o tom seriálu během prázdnin napíšu) a on tam hraje tu, pro mě nejlepší a nejbožejší postavu, a co ho daly do Her opět.. perlí :D prostě on je boží všude.
Pozn. Kdo znáte.. ta scéna s tou klobásou :D prostě nej! :D

Určitě bych mohla zmínit mnoho dalších jmen, tváří, které pro seriál hodně znamenali, znamenají. Nechci nic prozradit, proto bylo docela těžké o tom vůbec psát. Kažodpádně doufám, že jsem vám tento seriál příblížila, pokud jej ještě neznáte a třeba se na něj začnete dívat.
Doufám, že nevadí že je to trochu delší článek než obvykle. Budu ráda když mi napíšete, jestli chcete více takových článků, jestli by jste měli zájem o rezenci na knihu, a pro ty, kteří seriál znají, koho máte nejraději vy? :)